Bazy montażowe

Bazy do fotelików samochodowych to nie tylko wygoda dla rodziców, ale też większe bezpieczeństwo dzieci. W ofercie Centrum Fotelików znajdą Państwo bazy isofix, bazy na pasy samochodowe, oraz bazy uniwersalne - z możliwością montażu zarówno pasami jak i przez isofix. Coraz częściej na bazach mogą być zapinane nie tylko foteliki grupy 0/0+ czyli tzw. nosidełka, ale także foteliki dla starszych dzieci - do 18kg lub 105cm wzrostu. Takie systemy umożliwiają zaoszczędzenie pieniędzy oraz pozwalają korzystać z bazy przez dłuższy czas. Najpopularniejszymi z nich będą Maxi Cosi, BeSafe i Cybex, choć coraz więcej firm wprowadza na rynek tego typu zestawy. Nowością, która przebojem weszła na rynek, jest baza obrotowa 360 stopni, pozwalająca na zwrócenie fotelików w stronę drzwi samochodu, dzięki czemu wkładanie i wyjmowanie dziecka jest dużo wygodniejsze.

Baza montażowa Cybex M
Cena: 849,00 zł
Baza montażowa Cybex M
Producent: Cybex
szt.
zobacz więcej
AVIONAUT BAZA IQ Isofix
Cena: 849,00 zł
AVIONAUT BAZA IQ Isofix
Producent: Avionaut
szt.
zobacz więcej
BAZA MAXI-COSI FAMILY FIX 360 PRO
Cena: 1 269,00 zł
BAZA MAXI-COSI FAMILY FIX 360 PRO
Producent: Maxi-Cosi
szt.
zobacz więcej
Britax Romer VARIO BASE 5Z baza ISOFIX
Cena: 1 199,00 zł
Britax Romer VARIO BASE 5Z baza ISOFIX
Producent: Britax Römer
zobacz więcej
Cybex base T
Cena: 1 199,00 zł
Cybex base T
Producent: Cybex
szt.
zobacz więcej
JOIE I-BASE ADVANCED baza ISOFIX
Cena: 649,00 zł
JOIE I-BASE ADVANCED baza ISOFIX
Producent: Joie
szt.
zobacz więcej
THULE ALFI baza ISOFIX
Cena: 9 999,00 zł
THULE ALFI baza ISOFIX
Producent: Thule
zobacz więcej

Do czego służy baza do fotelika samochodowego?

Zakup bazy montażowej to przede wszystkim ogromne ułatwienie dla rodziców. Odpowiednio dobrana baza montażowa pomaga w prawidłowym i sprawnym montażu fotelika samochodowego. Dzięki bazie montaż staje się prosty i intuicyjny, a co najważniejsze bardzo szybki. Poprawne zamontowanie fotelika bez użycia bazy jest trudnym zadaniem. Wielu rodziców zupełnie nieświadomie w trakcie montażu popełnia błędy, które mają wpływ na ostateczne działanie fotelika. Korzystanie z bazy montażowej praktycznie eliminuje margines błędu i pomaga w odpowiednim zamontowaniu fotelika za każdym razem, co znacznie poprawia bezpieczeństwo całego systemu.

Czy baza do fotelika pasuje do każdego auta – baza do fotelika bez ISOFIX?

Jeśli twój samochód jest wyposażony w system ISOFIX, prawdopodobnie każda baza montażowa wiodących producentów będzie się zapinać, dając dostęp do bardzo szybkiego, prostego, a przede wszystkim niezawodnego montażu. Różnice będą oczywiście w kątach, jakie uzyskamy w fotelikach, przez co przymiarka jest konieczna i niezastąpiona. Jeśli montaż bazy nie będzie opierał się na isofixie i polegamy jedynie na pasach bezpieczeństwa, to także nie ma powodów do niepokoju. Wiele dostępnych na rynku baz daje możliwość użycia pasów bezpieczeństwa do pewnego i szybkiego montażu. W razie jakichkolwiek wątpliwości w trakcie wyboru bazy, nasi konsultanci zawsze służą pomocą i fachową poradą. Jeśli nie masz pewności, czy dana baza będzie dobrym wyborem do twojego pojazdu, wystarczy zapytać, a my podpowiemy!

Jak zamontować bazę do fotelika?

Montaż bazy do fotelika będzie się znacząco różniła w zależności od systemu montażu, który oferuje dany pojazd. 

  • baza do fotelika ISOFIX – jeśli nasz samochód posiada system montażu ISOFIX, montaż bazy sprowadza się do umieszczenia zaczepów w odpowiednim miejscu oraz rozłożeniu i dopasowaniu długości nogi stabilizującej wysuwanej z dolnej części fotelika. W większości baz montażowych dostępnych w ofercie naszego sklepu zainstalowano również elektroniczne lub mechaniczne wskaźniki, które potwierdzają odpowiednie zamontowanie bazy oraz fotelika. 
  • baza do fotelika bez ISOFIX – instalacja bazy montażowej w oparciu o pasy bezpieczeństwa różni się w zależności od producenta. Czasem jest to montaż „na sztywno”, czasem zaś zapinamy bazę, zahaczając także o fotelik. Niezmienne natomiast jest poprawne ustawienie nogi stabilizującej, którą opieramy o posługę pod fotelem pasażera. Montaż bazy bez systemu ISOFIX jest nieco bardziej skomplikowany, jednak przytwierdzona już baza z pewnością spełni swoją rolę w obu przypadkach.
SKLEPY STACJONARNE
Centrum Fotelików i Wózków KRAKÓW
ul. Gromadzka 46
pon-pt: 09:00 - 20:00
sob: 10:00 - 18:00
tel.: 12 307 11 88
Centrum Fotelików KATOWICE
ul. Radockiego 291
pon-pt: 10:00 - 19:00
sob: 10:00 - 17:00
tel.: 32 307 66 55
rzeszow
Centrum Fotelików RZESZÓW
ul. Rejtana 51A
pon-pt: 10:00 - 19:00
sob: 10:00 - 16:00
tel.: 17 200 00 15
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium