Wózki bliźniacze / Wózki

Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka jest niezwykle istotną decyzją i często stanowi nie lada wyzwanie dla młodego rodzica. Tym większym jest wyzwaniem w momencie, w którym mamy do czynienia nie z jednym, ale z dwójką małych dzieci. Wózki bliźniacze pozwalają w bezpieczny i komfortowy sposób opiekować się dwojgiem maluchów w tym samym czasie. Funkcjonalny wózek o specjalnej konstrukcji to niezbędny element wyposażenia, który zapewnia wygodę i bezpieczeństwo dzieciom, a także komfort opiekunom.

UPPAbaby VISTA V2 wózek dziecięcy 2w1
Cena: 4 579,00 zł 5 389,00 zł
UPPAbaby VISTA V2 wózek dziecięcy 2w1
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 4 599,00 zł
Producent: UPPPAbaby
  • promocja
UPPAbaby VISTA V2 wózek dziecięcy 3w1
Cena: 5 599,00 zł 6 378,00 zł
UPPAbaby VISTA V2 wózek dziecięcy 3w1
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 5 599,00 zł
Producent: UPPPAbaby
  • promocja
BABY JOGGER CITY SELECT 2 wózek dziecięcy 2w1
Cena: 2 799,00 zł 3 998,00 zł
BABY JOGGER CITY SELECT 2 wózek dziecięcy 2w1
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 2 999,00 zł
Producent: Baby Jogger
  • promocja

Wózki dla bliźniaków – rodzaje i charakterystyka

Z naturalnych względów konstrukcja i właściwości wózków bliźniaczych różnią się od tradycyjnych modeli. Wyróżniają się one większą wagą i wymiarami, co zapewnia wytrzymałość i stabilność niezbędną do transportowania dwójki dzieci jednocześnie. Podobnie jak w przypadku pojedynczych modeli na rynku dostępnych jest wiele różnych wózków bliźniaczych, zróżnicowanych pod kątem parametrów technicznych i designu. Głównym kryterium podziału jest położenie obu siedzisk względem siebie, jedno obok drugiego lub jedno za drugim, przy czym trudno określić, który z nich lepiej sprawdzi się w danym przypadku. Największą popularnością cieszą się wózki bliźniacze, w których foteliki umiejscowione są obok siebie. Są one łatwiejsze w manewrowaniu, a także zapewniają dzieciom stały kontakt ze sobą. Wyklucza to sytuację, w której jeden z maluchów podczas spaceru widzi jedynie plecy swojego rodzeństwa.

Jaki powinien być idealny wózek bliźniaczy?

Ze względu na wagę i gabaryty wybór wózka bliźniaczego musi być dobrze przemyślaną decyzją. Szczególnie duże znaczenie ma to w przypadku osób mieszkających w blokach, gdzie w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę wymiary windy czy też wejścia do domu lub na klatkę schodową. Wielkość i rodzaj kół powinien być uzależniony od terenów, w jakich zamierzamy korzystać z wózka. Najlepszym wyborem są wózki dla bliźniaków o większych kołach, które zapewniają lepszą amortyzację i pozwalają na jazdę nawet po bardziej nierównych powierzchniach. Rozmiar fotelików musi zapewniać dzieciom komfort i wygodę również zimą, kiedy maluchy ubrane są w grubsze kurtki. Dodatkowa funkcja regulacji położenia siedzisk niezależnie od siebie zapewni dzieciom maksimum komfortu i wygody podczas spacerów. Wybierając wózek bliźniaczy, warto zwrócić uwagę na dodatkową przestrzeń na drobiazgi, która jest nieocenionym elementem dobrze zaprojektowanego pojazdu.

Czym kierować się podczas wybierania wózka dla bliźniaków?

Wózki bliźniacze same w sobie z reguły są cięższe niż modele przeznaczone dla jednego dziecka. Z tego względu osoby mieszkające w blokach podczas podejmowania decyzji powinny sprawdzić wagę oraz wymiary danego pojazdu. Warto wziąć pod uwagę nie tylko gabaryty wózka po rozłożeniu, ale także sposób składania i wymiary po. W przypadku wózków dla bliźniąt najwyższej jakości, które znaleźć można w ofercie naszego sklepu, lekki stelaż i prosta konstrukcja zapewniają pełen komfort i bezpieczeństwo maluchów przy możliwie najmniejszej wadze i dużej wytrzymałości. Błyskawiczne składanie za pomocą jednej ręki znacząco ułatwia korzystanie z produktu tego typu, umożliwiając szybkie i wygodne transportowanie wózka w bagażniku samochodu, a także przechowywanie bez ryzyka zajmowania zbyt dużej ilości miejsca. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

SKLEPY STACJONARNE
Centrum Fotelików i Wózków KRAKÓW
ul. Gromadzka 46
pon-pt: 09:00 - 20:00
sob: 10:00 - 18:00
tel.: 12 307 11 88
Centrum Fotelików KATOWICE
ul. Radockiego 291
pon-pt: 10:00 - 19:00
sob: 10:00 - 17:00
tel.: 32 307 66 55
rzeszow
Centrum Fotelików RZESZÓW
ul. Rejtana 51A
pon-pt: 10:00 - 19:00
sob: 10:00 - 16:00
tel.: 17 200 00 15
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium