PROMOCJA?

podczas zakupów wykorzystaj kod:

TANI_WRZESIEN

*nie dotyczy produktów przecenionych, promocje nie łączą się.

 

Foteliki Maxi-Cosi / Foteliki samochodowe

Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Poszukując idealnego fotelika samochodowego dla maluszka, należy stawiać przede wszystkim na solidne wykonanie gwarantujące wygodę i bezpieczeństwo dziecka w razie wypadku. Producenci Maxi-Cosi będąc liderami na rynku fotelików od lat, stworzyli liczne systemy gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa, testowany nie tylko w laboratoriach firmy, lecz także w niezależnych organizacjach, które potwierdziły działanie fotelików certyfikatami, wykonując liczne testy wytrzymałościowe podczas symulowanych wypadków.

 • promocja
Fotelik Maxi-Cosi Kore Pro i-Size 100-150 cm
Cena: 889,00 zł 1 136,00 zł
Fotelik Maxi-Cosi Kore Pro i-Size 100-150 cm
Producent: Maxi-Cosi
 • promocja
Fotelik Maxi-Cosi Beryl 0-25 kg
Cena: 1 419,00 zł 1 820,00 zł
Fotelik Maxi-Cosi Beryl 0-25 kg
Producent: Maxi-Cosi
 • promocja
Baza Maxi-Cosi FamilyFix3
Cena: 879,00 zł 999,00 zł
Baza Maxi-Cosi FamilyFix3
Producent: Maxi-Cosi
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • promocja
Fotelik Maxi-Cosi Emerald 0-25 kg RWF
Cena: 1 389,00 zł 1 820,00 zł
Fotelik Maxi-Cosi Emerald 0-25 kg RWF
Producent: Maxi-Cosi
 • promocja
 • promocja
 • promocja
Uchwyt na kubek Maxi-Cosi
Cena: 79,00 zł
Uchwyt na kubek Maxi-Cosi
Producent: Maxi-Cosi
szt.
zobacz więcej

Foteliki Maxi-Cosi – bezpieczeństwo od pierwszych dni życia 

Priorytetem dla producenta fotelików samochodowych Maxi-Cosi jest maksymalne bezpieczeństwo i komfort maluszka. W ofercie naszego sklepu znajdą państwo foteliki dopasowane do różnych grup wiekowych, zależnie od wzrostu i wagi małego użytkownika. Ogromną popularnością cieszą się foteliki-nosidełka, które mogą być stosowane już od pierwszych dni życia, aż do około roku. Wygodne mocowanie z wykorzystaniem systemu ISOFIX znacznie ułatwia proces przygotowania do podróży. Dzięki temu, że nosidełko można łatwo wpinać i wypinać z samochodu oszczędzamy dużo czasu. Wyciągane nosidełko umożliwia spokojne uśpienie maluszka jeszcze w domu, by potem szybko i bez komplikacji przenieść go wraz z fotelikiem do samochodu. 

Foteliki samochodowe Maxi-Cosi tyłem do kierunku jazdy 

Wybierając fotelik samochodowy, najczęstszym dylematem jest to, czy warto wybrać fotelik umożliwiający zamontowanie tyłem do kierunku jazdy. Odpowiedź jest prosta i nie powinna nikogo dziwić. Oczywiście, że warto, szczególnie w pierwszych latach życia, kiedy kręgosłup dziecka jest bardzo miękki i podatny na liczne urazy. Zdajemy sobie sprawę, że montowanie fotelika samochodowego może nie wydawać się intuicyjne, ani do końca poprawne, jednak liczne badania i crash testy wykazały, że taka orientacja w przestrzeni samochodu pięciokrotnie zmniejsza ryzyko uszkodzenia kręgosłupa dziecka w razie wypadku, nagłej kolizji lub awaryjnego hamowania. W momencie mocnego przeciążenia na dziecięcy kręgosłup, a w szczególności na jego odcinek szyjny działają ogromne siły, które zostają rozłożone na większej powierzchni przez odpowiednio zamontowany fotelik. W ofercie naszego sklepu znajdą państwo szeroki wybór fotelików Maxi-Cosi stworzonych do zamontowania tyłem do kierunku jazdy, tak aby zapewnić optymalny komfort i największe bezpieczeństwo małemu pasażerowi.

ISOFIX do fotelika Maxi-Cosi

ISOFIX to system montowania fotelika do dwóch metalowych zaczepów przyspawanych bezpośrednio do nadwozia pojazdu. Współcześnie system ten stał się już elementem obowiązkowego wyposażenia wielu pojazdów. Dzięki swojej niezawodności pozwala na poprawne zamontowanie fotelika w kilka sekund. Odpowiedni montaż jest krytycznym elementem, który ma bezpośredni wpływ na poprawne działanie, a co za tym idzie poziom bezpieczeństwa dziecka. Właśnie dlatego wielu producentów fotelików samochodowych i baz montażowych w tym Maxi-Cosi idąc z duchem czasu, wyposażyło swoje produkty w sygnalizację świetlną, mechaniczną bądź dźwiękową, która ma za zadanie informować o poprawnym zamontowaniu fotelika. 

Fotelik Maxi-Cosi bez ISOFIX - jak zamontować fotelik Maxi-Cosi za pomocą pasów?

Chociaż ISOFIX to aktualnie standard w większości pojazdów, jednak czasem trzeba sobie radzić bez niego. Producenci, przewidując taką sytuację, umożliwili szybki montaż fotelika za pomocą pasów bezpieczeństwa. Trzypunktowe zapięcie gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa maluszka, zatem jeśli twój samochód nie posiada systemu ISOFIX, wciąż możesz cieszyć się zaletami fotelika Maxi-Cosi bez strachu o małego podróżnika. Należy pamiętać o tym, że montaż za pomocą pasów jest dużo bardziej skomplikowany niż w przypadku systemu ISOFIX. Zawsze przed rozpoczęciem podróżny należy się upewnić, czy wszystko trzyma się odpowiednio sztywno i zostało zapięte poprawnie. Gdy jesteśmy przekonani, że wszystko zostało zamontowane dobrze, możemy bez obaw ruszać w drogę.

SKLEPY STACJONARNE
Centrum Fotelików | Centrum Wózków KRAKÓW
ul. Gromadzka 46
pon-pt: 09:00 - 20:00
sob: 10:00 - 18:00
tel.: 12 307 11 88
Centrum Fotelików KATOWICE
ul. Radockiego 291
pon-pt: 10:00 - 19:00
sob: 10:00 - 17:00
tel.: 32 307 66 55
kielce
Centrum Fotelików KIELCE
ul. Podlasie 16C
pon-pt: 10:00 - 18:00
sob: 10:00 - 15:00
tel.: 41 307 00 23
rzeszow
Centrum Fotelików RZESZÓW
ul. Sikorskiego 1A
pon-pt: 10:00 - 19:00
sob: 10:00 - 16:00
tel.: 17 200 00 15
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium