Foteliki Britax Römer / Foteliki samochodowe

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Chcąc zapewnić naszemu maluszkowi maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas podróży samochodem, warto zaopatrzyć się w fotelik marki, której można zaufać. Britax Römer jest to niemiecka firma, która już od wczesnych lat trzydziestych ubiegłego wieku zaczęła produkować wyposażenia oraz akcesoria mające podnieść bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Pierwszy fotelik niemieckiego producenta powstał w 1966 roku, zatem firma ma za sobą już ponad 50 lat cennych doświadczeń. Specjaliści Britax Römer stawiają na najlepszą jakość i niezawodność, dlatego 90% wszystkich produktów dostępnych w ofercie producenta, produkowana jest na terenie europy.

Fotelik samochodowy Britax Römer – bezpieczeństwo przede wszystkim 

Aby mieć pewność najlepszej jakości oraz pełnego bezpieczeństwa, foteliki samochodowe Britax Römer są rygorystycznie sprawdzane i testowane na każdym etapie produkcji, od sprawdzania wytrzymałości materiału w szwalni po bezlitosne crash testy gotowego modelu, mogące ujawnić każdą ewentualną wadę, którą od razu można wyeliminować. Gotowe produkty trafiające do rąk, a właściwie do samochodów, klientów prezentują najwyższą jakość oraz poziom bezpieczeństwa, który ceniony jest przez wielu rodziców na całym świecie. 

Foteliki dla niemowląt 0 - 13 kg

Pierwsza droga, którą noworodek przebywa ze szpitala do domu, często zapada młodym rodzicom w pamięć. Aby zapewnić maluszkowi jak największą wygodę oraz bezpieczeństwo w czasie podróży, na pierwsze kilkanaście miesięcy życia, warto zaopatrzyć się w nosidełko, które przystosowane jest także do roli fotelika idealnie spełniającego potrzeby małego pasażera. Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz lekka wkładka stabilizująca głowę i kręgosłup dają pełny komfort maluszkowi, a możliwość montażu tyłem do kierunku jazdy zmniejsza ryzyko obrażeń szyjnego odcinka kręgosłupa podczas wypadku, czy ostrego hamowania. Nosidełko dla niemowląt jest także idealnym sposobem na możliwie jak najdelikatniejsze przetransportowanie śpiącego maluszka z domu do samochodu bez niepotrzebnego budzenia. 

Foteliki samochodowe 9 - 18 kg

Foteliki Britax Römer przeznaczone dla dzieci o wadze od 9 do 18 kilogramów cieszą się ogromną popularnością, ponieważ mogą służyć przez stosunkowo długi czas. Należy pamiętać natomiast, że foteliki posiadają więcej niż jedynie przedział wagowy, a ciało dzieci często rozwija się szybko i nierównomiernie, dlatego kupując fotelik, warto także zwrócić uwagę na jego oznaczenie wzrostu, które dla fotelików Britax Römer 9 - 18 kilogramów wynosi 61 - 105 centymetrów. W momencie kiedy główka dziecka wystaje ponad zagłówek fotelika, zwiększa się prawdopodobieństwo fatalnego w skutkach wygięcia szyi podczas uderzenia lub awaryjnego hamowania. Nawet jeśli nasze dziecko mieści się jeszcze w przedziale wagi fotelika, ale wzrostem przewyższa 105 centymetrów, warto zaopatrzyć się w model przeznaczony dla większych użytkowników 100 - 150 centymetrów.

Fotelik samochodowy ISOFIX

System ISOFIX umożliwia bardzo szybkie i pewne zamocowanie fotelika.  Dzięki dwóm wytrzymałym hakom umieszczonym w tylnej kanapie samochodu montaż fotelika trwa dosłownie kilka sekund. Foteliki wyposażone w system ISOFIX częste posiadają również specjalną sygnalizację, która upewnia nas w tym, że wszystko zostało prawidłowo zaczepione. Taki system jest bardzo popularny oraz staje się normoą w większości samochodów. Czasem zdarza się, że pojazd nie jest wyposażony w ISOFIX, wtedy wystarczy odpowiednio sztywno przymocować fotelik do siedzenia za pomocą pasów bezpieczeństwa. Nie jest to rozwiązanie tak szybkie niezawodne, jednak jeśli upewnimy się, że wszystko zostało zapięte poprawnie, możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszej pociechy.

SKLEPY STACJONARNE
Centrum Fotelików i Wózków KRAKÓW
ul. Gromadzka 46
pon-pt: 09:00 - 20:00
sob: 10:00 - 18:00
tel.: 12 307 11 88
Centrum Fotelików KATOWICE
ul. Radockiego 291
pon-pt: 10:00 - 19:00
sob: 10:00 - 17:00
tel.: 32 307 66 55
rzeszow
Centrum Fotelików RZESZÓW
ul. Rejtana 51A
pon-pt: 10:00 - 19:00
sob: 10:00 - 16:00
tel.: 17 200 00 15
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium