Wózki rok po roku / Wózki

Narodziny drugiego malucha zaledwie kilkanaście miesięcy po urodzeniu poprzedniego rodzi konieczność zakupu wózka, który odpowiada potrzebom obojga dzieci. W tym celu powstały wózki rok po roku, które złożone są zarówno z gondoli, jak i siedziska spacerowego, umożliwiając przemieszczanie się z dwójką pociech jednocześnie. Charakteryzują się one wytrzymałością i wysokim stopniem stabilności bez względu na obciążenie, zapewniając maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

UPPAbaby VISTA V2 wózek dziecięcy 2w1
Cena: 4 579,00 zł 5 389,00 zł
UPPAbaby VISTA V2 wózek dziecięcy 2w1
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 4 599,00 zł
Producent: UPPPAbaby
  • promocja
UPPAbaby VISTA V2 wózek dziecięcy 3w1
Cena: 5 599,00 zł 6 378,00 zł
UPPAbaby VISTA V2 wózek dziecięcy 3w1
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 5 599,00 zł
Producent: UPPPAbaby
  • promocja
BABY JOGGER CITY SELECT 2 wózek dziecięcy 2w1
Cena: 2 799,00 zł 3 998,00 zł
BABY JOGGER CITY SELECT 2 wózek dziecięcy 2w1
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 2 999,00 zł
Producent: Baby Jogger
  • promocja

Wózki dla rodzeństwa rok po roku

Organizacja życia w przypadku dzieci, między którymi jest niewielka różnica wieku stanowi nie lada wyzwanie dla rodziców i opiekunów. Podczas spacerów niemowlę potrzebuje wygodnego miejsca do spania, a starsze dziecko wymaga przestrzeni do siedzenia. Z myślą o podobnych sytuacjach powstały wózki rok po roku, przypominające wózki bliźniacze, jednak składające się z gondoli oraz fotelika. Spotkać można się zarówno z propozycjami wózków, w których oba elementy umiejscowione są obok siebie, jeden nad drugim, jak i opcje „tramwajowe”, w których siedziska ustawione są jeden za drugim. Model głęboko-spacerowy dostępny w ofercie naszego sklepu pozwala dodatkowo wykorzystać wózek zarówno jako wariant dla rodzeństwa, jak i stworzyć zestaw 2w1. Nie ma uniwersalnego wózka odpowiedniego dla każdej rodziny, wybór powinien być więc uzasadniony indywidualnymi potrzebami i preferencjami.

Jak wybrać idealny wózek rok po roku?

Przystępując do wyboru wózka rok po roku, należy uprzednio zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Pierwszą z nich jest bez wątpienia różnica wieku pomiędzy dwojgiem dzieci, a także wynikające z tego faktu potrzeby każdego z nich. W przypadku kiedy starszy maluch dopiero opanował sztukę samodzielnego poruszania się, wózek z siedziskiem będzie absolutnie niezbędny. Kolejną kwestią, mającą wpływ na dobór odpowiedniego modelu jest ukształtowanie terenu, w którym będzie on z reguły wykorzystywany. Nie bez znaczenia jest także waga i wymiary danego wózka, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku osób mieszkających w blokach. Decydując się na zakup, należy wziąć pod uwagę gabaryty pojazdu po złożeniu, aby mieć pewność, że bez trudu zmieści się on zarówno w drzwiach, windzie, jak i w bagażniku samochodu. 

Na co zwrócić uwagę w wózkach rok po roku

Podobnie jak w przypadku pojedynczych modeli, wybierając wózek rok po roku, w szczególności należy mieć na względzie komfort i bezpieczeństwo dzieci. Podstawą jest stabilna i wytrzymała konstrukcja, która zapewni obojgu maluchom wygodę. Wózek powinien być wyposażony w pasy zabezpieczające, a także system amortyzujący. Szerokość zarówno gondoli, jak i fotelika spacerowego musi gwarantować pociechom odpowiednią ilość miejsca, również w trakcie chłodniejszych miesięcy, kiedy w grę wchodzą grubsze ubrania. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na obecność dodatkowych udogodnień w postaci miejsca na zakupy lub inne drobiazgi, regulowanych rączek, podnóżka czy oparcia, wentylacji, a także daszka chroniącego przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Prosty mechanizm, umożliwiające złożenie wózka w zaledwie kilka sekund może się z kolei okazać ogromnym ułatwieniem dla rodziców.

SKLEPY STACJONARNE
Centrum Fotelików i Wózków KRAKÓW
ul. Gromadzka 46
pon-pt: 09:00 - 20:00
sob: 10:00 - 18:00
tel.: 12 307 11 88
Centrum Fotelików KATOWICE
ul. Radockiego 291
pon-pt: 10:00 - 19:00
sob: 10:00 - 17:00
tel.: 32 307 66 55
rzeszow
Centrum Fotelików RZESZÓW
ul. Rejtana 51A
pon-pt: 10:00 - 19:00
sob: 10:00 - 16:00
tel.: 17 200 00 15
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium