Najlepszy fotelik obrotowy do 1000 zł - ranking Centrum Fotelików 2024

Poszukiwanie idealnego fotelika samochodowego dla najmłodszych to nie tylko wybór produktu, ale także decyzja decydująca o ich bezpieczeństwie w podróży. Wśród wielu opcji na rynku, foteliki obrotowe wyróżniają się swoją wszechstronnością, pozwalając na montaż zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Dzięki temu dostosowują się do potrzeb rosnącego dziecka, towarzysząc mu w podróży przez pierwsze lata życia, a funkcja obrotu znaczeni ułatwia codzienną obsługę.

czytaj całość »
TESTY ZDERZENIOWE ADAC - WYNIKI RUNDY I RANKING JESIEŃ 2023

Druga runda testów ADAC 2023 za nami. Przetestowane zostały łącznie 23 modele z różnych przedziałów homologacyjnych. Zostały sprawdzone pod kątem między innymi bezpieczeństwa, ergonomii czy zanieczyszczeń. Obyło się bez spektakularnej wtopy w kwestii bezpieczeństwa, choć od niektórych oczekiwano nieco więcej, a wpadki z tapicerką nie udało się uniknąć. 

czytaj całość »
Najlepszy fotelik RWF tyłem do kierunku jazdy Ranking 2023 według Centrum Fotelików

 

Jeszcze 10 lat temu, na naszym rynku foteliki RWF można było policzyć na palcach jednej ręki. Dzisiaj wybór jest znacznie szerszy, choć zdecydowana większość to foteliki oferujące dwa kierunki jazdy. W rankingu najlepszy fotelik RWF zaprezentujemy Wam nasze rekomendacje co do modeli oferujących nie tylko najwyższy poziom bezpieczeństwa ale również największe możliwości podróżowania tyłem do kierunku jazdy do nawet 7 roku życia. 

czytaj całość »
Ranking Najlepszy fotelik dla starszaka 2023 według Centrum Fotelików

5

Zważywszy na to, że rynek fotelików samochodowych jest bardzo konkurencyjny i dynamiczny, regularnie pojawiają się na nim nowe modele. Dotyczy to wszystkich grup wiekowych, niezależnie od tego, czy jest to fotelik dla noworodka, czy dla starszego dziecka. W niniejszym artykule postaramy się ponownie wybrać dla Państwa najlepszy fotelik dla starszaka od 15 do 36 kg lub o wzroście od 100 do 150 cm.

czytaj całość »
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy wiosna 2023

Za nami publikacja pierwszej w tym roku rundy testów zderzeniowych ADAC 2023. Jak zawsze sprawdzone zostały najpopularniejsze modele z poszczególnych grup wzrostowych i wagowych. Wyniki jak to wyniki - mają to do siebie, że jedne są wyższe inne niższe, ale tym razem obyło się bez wpadek w kwestii samego bezpieczeństwa, choć myślę, że po części modeli spodziewaliśmy się lepszych rezultatów.

czytaj całość »
Fotelik dla starszaka - Cybex Solution T i-Fix

Cybex od wielu lat jest liderem w dziedzinie produkcji fotelików samochodowych dla dzieci. Ich produkty są znane na całym świecie i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem rodziców. W ciągu ostatnich lat firma zaprezentowała wiele nowych modeli, a Solution T i-Fix to ich najnowsza propozycja dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem.

czytaj całość »
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy Jesień 2022

Za nami kolejne testy zderzeniowe fotelików samochodowych - tym razem runda jesienna 2022. Jak co roku na przełomie października lub listopada ADAC publikuje wyniki i podobnie jak w latach poprzednich na warsztat wzięte zostały najpopularniejsze modele z poszczególnych grup homologacyjnych. Jak zwykle jedne produkty wypadły w testach lepiej, inne nieco słabiej, aczkolwiek żaden model nie zaliczył wtopy w kwestii bezpieczeństwa, co jest generalnym sukcesem. Nie ukrywam jednak, że po niektórych spodziewaliśmy się więcej...

czytaj całość »
Najlepszy fotelik dla noworodka 2023 - ranking według Centrum Fotelików

Kolejna edycja naszego rankingu w którym staramy się wybrać najlepszy fotelik dla noworodka. Co roku na rynku pojawiają się nowe modele i co roku ADAC wybiera do testów te najbardziej popularne i innowacyjne. Zdajemy sobie sprawę, że skompletowanie wyprawki potrafi spędzać rodzicom sen z powiek, a kiedy przychodzi wybrać pierwszy fotelik dla dziecka okazuje się, że sprawa jest bardziej skomplikowana.

 

czytaj całość »
Najlepszy fotelik dla starszaka 2022 - ranking według Centrum Fotelików

Foteliki dla starszaków projektowane są z myślą o dzieciach od około 4 lat i starszych. W starszej homologacji ECE R44/04 był to przedział wagowy 15-36 kg, a według najnowszych założeń homologacyjnych ECE R129 jest to przedział wzrostowy 100-150 cm. Niezależnie jednak od homologacji zasada działania tych fotelików jest taka sama i opiera się na zapięciu dziecka samochodowym pasem bezpieczeństwa. Dobór produktów tej grupy będziemy opierać na prawidłowym przebiegu pasa po ciele dziecka oraz dopasowaniu siedziska do profilu kanapy samochodowej. 

W dzisiejszym artykule staramy się po raz kolejny wybrać dla Was najlepszy fotelik dla starszaka 15-35 kg lub 100-150 cm. 

czytaj całość »
Fotelik z Test Plus - Centrum Fotelików odwiedza VTI

Wakacje wakacjami, ale w Centrum Fotelików nauki nigdy nie mamy dość. Właśnie dlatego pod koniec sierpnia nasza delegacja udała się aż do Szwecji, gdzie mieliśmy okazję na własne oczy obejrzeć jak przebiega Test Plus wykonywany przez instytut VTI (The Swedish National Road and Transport Research).

 

czytaj całość »
Z cyklu: Dla aktywnych. Wielofunkcyjna przyczepka rowerowa Thule Chariot

Jeśli lubisz aktywne spędzanie czasu ze swoją pociechą, to wielofunkcyjna przyczepka rowerowa może okazać się dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, różniących się od siebie nie tylko designem czy ceną, ale również funkcjonalnością. My na tapetę bierzemy wielofunkcyjne przyczepki rowerowe Thule, a dokładniej modele z rodziny Chariot.

czytaj całość »
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy wiosna 2022

Jak co roku wiosna to w branży fotelików samochodowych bardzo istotny czas. Na przełomie maja ADAC publikuje wyniki pierwszej w danym roku rundy testów zderzeniowych. Podobnie jak w poprzednich latach technicy z ADAC wzięli na warsztat po kilka modeli z różnych grup wagowych i wzrostowych. I podobnie jak w poprzednich latach jednym produktom poszło lepiej, a innym gorzej...

czytaj całość »
Foteli tyłem do kierunku jazdy do 36 kg? Tak, to możliwe!

To, że przewożenie dziecka w foteliku tyłem do kierunku jazdy tzw. RWF, jest bezpieczniejsze wiadomo nie od dziś. Potwierdzają to zarówno prowadzone badania, testy zderzeniowe jak również analizy wypadków z udziałem dzieci. Choć koncepcja sama w sobie pojawiła się wiele lat temu, rosnące zainteresowanie fotelikami RWF skłania wielu wiodących producentów do wprowadzania coraz to nowych rozwiązań mających oprócz zapewnienia jeszcze lepszej ochrony zwiększać komfort przewożonych pasażerów. Postępujący rozwój w tym zakresie sprawił, że w ostatnim czasie na rynku pojawiają się foteliki tyłem do kierunku jazdy do nawet 36 kg. Czy to dobrze? Sprawdzimy.

czytaj całość »
Najlepszy wózek spacerowy? Centrum Wózków radzi jaki wózek spacerowy wybrać

Zbliża się wiosna. Ładna pogoda sprzyja wyjazdom i wspólnej rekreacji, co oznacza, że dla wielu rodziców jest to moment, w którym konieczny okazuje się nowy wózek spacerowy. Sporo osób korzystających z wózków głęboko-spacerowych zaczyna w pewnym momencie poszukiwać wózka posiadającego nieco inne cechy. Jest to spowodowane zarówno tym, że wózek głęboko-spacerowy jest z reguły cięższy i większy niż typowa "spacerówka". Z drugiej strony jest to również efekt wyklarowania się pewnych potrzeb na podstawie obserwacji samego rodzica, który użytkuje taki czy inny wózek. W konsekwencji szuka on rozwiązania oferującego cechy, których w obecnym wózku jednak zabrakło.

czytaj całość »
Fotelik dla noworodka. Baza ISOFIX czy montaż na pas?

 

Wybierając fotelik dla noworodka wielu z Was zastanawia się nad tym czy lepszy będzie montaż za pomocą bazy ISOFIX czy też za pomocą pasa samochodowego. Choć zasadniczo zakładając, że fotelik pasuje do auta i jest prawidłowo zapięty to poziom bezpieczeństwa będzie porównywalny to zdecydowana większość argumentów przemawia właśnie za bazą ISOFIX.

czytaj całość »
Obrotowy fotelik dla noworodka. Hit czy kit?

W dzisiejszych czasach standardem stał się zestaw: fotelik dla noworodka + baza ISOFIX. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim bardzo praktyczne i niezwykle wygodne w porównaniu do klasycznego montażu tzw. "nosidełka" za pomocą pasa samochodowego. W tym wpisie chcielibyśmy jednak poruszyć temat rozwiązania, które w ostatnim czasie coraz bardziej zyskuje na popularności: fotelik dla noworodka z funkcją obrotu. Co prawda sama idea fotelików obrotowych nie jest niczym nowym, ale w przypadku nosidełek patent ten dopiero zaczyna się rozwijać i na rynku pojawiają się pierwsze modele wyposażone w taką funkcje.

czytaj całość »
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy: jesień 2021

Jak zwykle pod koniec roku szanowne gremium ADAC publikuje wyniki jesiennej rundy testów zderzeniowych, w których sprawdzane jest bezpieczeństwo fotelików samochodowych z różnych grup wiekowych. Tym razem obyło się bez większych wpadek, choć nie wszystkie wyniki można uznać za zadowalające, ale przynajmniej, żaden fotelik nie urwał się tak jak podczas tak jak na wiosnę.

czytaj całość »
NAJLEPSZY FOTELIK DLA NOWORODKA ranking według Centrum Fotelików 2021


Wiosenna runda testów ADAC 2021 pozwala nam po raz kolejny zaktualizować ranking, w którym staramy się wybrać najlepszy fotelik dla noworodka. Kolejne testy oznaczają coraz większą ilość modeli, które można brać pod uwagę, dlatego zdecydowaliśmy, że w obecnym zestawieniu znajdą się tylko modele testowane w latach 2018 - 2021. Jeśli interesują Was poprzednie edycje naszego rankingu są ona dostępne tutaj: EDYCJA PIERWSZA, EDYCJA DRUGA

czytaj całość »
NAJLEPSZY FOTELIK UNIWERSALNY 9-36 kg lub 75-150 cm ranking według Centrum Fotelików 2021

Czy fotelik, który łączy w sobie kilka grup wagowych lub wzrostowych (fotelik samochodowy 9-36 kg, lub 76-150 cm) może być dobrym rozwiązaniem? Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oczywistym faktem jest dla nas to, że najlepszy fotelik samochodowy to taki, który pasuje do dziecka, auta i potrzeb. Z reguły zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są mniejsze grupy wagowe/wzrostowe. Mniejsze widełki zapewnią nam lepsze dopasowanie aktualnej do budowy dziecka, a często również i jego potrzeb. Czy zawsze? Sprawdźmy!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium