Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy wiosna 2023

Za nami publikacja pierwszej w tym roku rundy testów zderzeniowych ADAC 2023. Jak zawsze sprawdzone zostały najpopularniejsze modele z poszczególnych grup wzrostowych i wagowych. Wyniki jak to wyniki - mają to do siebie, że jedne są wyższe inne niższe, ale tym razem obyło się bez wpadek w kwestii samego bezpieczeństwa, choć myślę, że po części modeli spodziewaliśmy się lepszych rezultatów.

czytaj całość »
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy Jesień 2022

Za nami kolejne testy zderzeniowe fotelików samochodowych - tym razem runda jesienna 2022. Jak co roku na przełomie października lub listopada ADAC publikuje wyniki i podobnie jak w latach poprzednich na warsztat wzięte zostały najpopularniejsze modele z poszczególnych grup homologacyjnych. Jak zwykle jedne produkty wypadły w testach lepiej, inne nieco słabiej, aczkolwiek żaden model nie zaliczył wtopy w kwestii bezpieczeństwa, co jest generalnym sukcesem. Nie ukrywam jednak, że po niektórych spodziewaliśmy się więcej...

czytaj całość »
Najlepszy fotelik dla noworodka 2022 - ranking według Centrum Fotelików

Kolejna edycja naszego rankingu w którym staramy się wybrać najlepszy fotelik dla noworodka. Co roku na rynku pojawiają się nowe modele i co roku ADAC wybiera do testów te najbardziej popularne i innowacyjne. Zdajemy sobie sprawę, że skompletowanie wyprawki potrafi spędzać rodzicom sen z powiek, a kiedy przychodzi wybrać pierwszy fotelik dla dziecka okazuje się, że sprawa jest bardziej skomplikowana.

 

czytaj całość »
Najlepszy fotelik dla starszaka 2022 - ranking według Centrum Fotelików

Foteliki dla starszaków projektowane są z myślą o dzieciach od około 4 lat i starszych. W starszej homologacji ECE R44/04 był to przedział wagowy 15-36 kg, a według najnowszych założeń homologacyjnych ECE R129 jest to przedział wzrostowy 100-150 cm. Niezależnie jednak od homologacji zasada działania tych fotelików jest taka sama i opiera się na zapięciu dziecka samochodowym pasem bezpieczeństwa. Dobór produktów tej grupy będziemy opierać na prawidłowym przebiegu pasa po ciele dziecka oraz dopasowaniu siedziska do profilu kanapy samochodowej. 

W dzisiejszym artykule staramy się po raz kolejny wybrać dla Was najlepszy fotelik dla starszaka 15-35 kg lub 100-150 cm. 

czytaj całość »
Fotelik z Test Plus - Centrum Fotelików odwiedza VTI

Wakacje wakacjami, ale w Centrum Fotelików nauki nigdy nie mamy dość. Właśnie dlatego pod koniec sierpnia nasza delegacja udała się aż do Szwecji, gdzie mieliśmy okazję na własne oczy obejrzeć jak przebiega Test Plus wykonywany przez instytut VTI (The Swedish National Road and Transport Research).

 

czytaj całość »
Z cyklu: Dla aktywnych. Wielofunkcyjna przyczepka rowerowa Thule Chariot

Jeśli lubisz aktywne spędzanie czasu ze swoją pociechą, to wielofunkcyjna przyczepka rowerowa może okazać się dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, różniących się od siebie nie tylko designem czy ceną, ale również funkcjonalnością. My na tapetę bierzemy wielofunkcyjne przyczepki rowerowe Thule, a dokładniej modele z rodziny Chariot.

czytaj całość »
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy wiosna 2022

Jak co roku wiosna to w branży fotelików samochodowych bardzo istotny czas. Na przełomie maja ADAC publikuje wyniki pierwszej w danym roku rundy testów zderzeniowych. Podobnie jak w poprzednich latach technicy z ADAC wzięli na warsztat po kilka modeli z różnych grup wagowych i wzrostowych. I podobnie jak w poprzednich latach jednym produktom poszło lepiej, a innym gorzej...

czytaj całość »
Foteli tyłem do kierunku jazdy do 36 kg? Tak, to możliwe!

To, że przewożenie dziecka w foteliku tyłem do kierunku jazdy tzw. RWF, jest bezpieczniejsze wiadomo nie od dziś. Potwierdzają to zarówno prowadzone badania, testy zderzeniowe jak również analizy wypadków z udziałem dzieci. Choć koncepcja sama w sobie pojawiła się wiele lat temu, rosnące zainteresowanie fotelikami RWF skłania wielu wiodących producentów do wprowadzania coraz to nowych rozwiązań mających oprócz zapewnienia jeszcze lepszej ochrony zwiększać komfort przewożonych pasażerów. Postępujący rozwój w tym zakresie sprawił, że w ostatnim czasie na rynku pojawiają się foteliki tyłem do kierunku jazdy do nawet 36 kg. Czy to dobrze? Sprawdzimy.

czytaj całość »
Najlepszy wózek spacerowy? Centrum Wózków radzi jaki wózek spacerowy wybrać

Zbliża się wiosna. Ładna pogoda sprzyja wyjazdom i wspólnej rekreacji, co oznacza, że dla wielu rodziców jest to moment, w którym konieczny okazuje się nowy wózek spacerowy. Sporo osób korzystających z wózków głęboko-spacerowych zaczyna w pewnym momencie poszukiwać wózka posiadającego nieco inne cechy. Jest to spowodowane zarówno tym, że wózek głęboko-spacerowy jest z reguły cięższy i większy niż typowa "spacerówka". Z drugiej strony jest to również efekt wyklarowania się pewnych potrzeb na podstawie obserwacji samego rodzica, który użytkuje taki czy inny wózek. W konsekwencji szuka on rozwiązania oferującego cechy, których w obecnym wózku jednak zabrakło.

czytaj całość »
Fotelik dla noworodka. Baza ISOFIX czy montaż na pas?

 

Wybierając fotelik dla noworodka wielu z Was zastanawia się nad tym czy lepszy będzie montaż za pomocą bazy ISOFIX czy też za pomocą pasa samochodowego. Choć zasadniczo zakładając, że fotelik pasuje do auta i jest prawidłowo zapięty to poziom bezpieczeństwa będzie porównywalny to zdecydowana większość argumentów przemawia właśnie za bazą ISOFIX.

czytaj całość »
Obrotowy fotelik dla noworodka. Hit czy kit?

W dzisiejszych czasach standardem stał się zestaw: fotelik dla noworodka + baza ISOFIX. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim bardzo praktyczne i niezwykle wygodne w porównaniu do klasycznego montażu tzw. "nosidełka" za pomocą pasa samochodowego. W tym wpisie chcielibyśmy jednak poruszyć temat rozwiązania, które w ostatnim czasie coraz bardziej zyskuje na popularności: fotelik dla noworodka z funkcją obrotu. Co prawda sama idea fotelików obrotowych nie jest niczym nowym, ale w przypadku nosidełek patent ten dopiero zaczyna się rozwijać i na rynku pojawiają się pierwsze modele wyposażone w taką funkcje.

czytaj całość »
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy: jesień 2021

Jak zwykle pod koniec roku szanowne gremium ADAC publikuje wyniki jesiennej rundy testów zderzeniowych, w których sprawdzane jest bezpieczeństwo fotelików samochodowych z różnych grup wiekowych. Tym razem obyło się bez większych wpadek, choć nie wszystkie wyniki można uznać za zadowalające, ale przynajmniej, żaden fotelik nie urwał się tak jak podczas tak jak na wiosnę.

czytaj całość »
NAJLEPSZY FOTELIK DLA NOWORODKA ranking według Centrum Fotelików 2021


Wiosenna runda testów ADAC 2021 pozwala nam po raz kolejny zaktualizować ranking, w którym staramy się wybrać najlepszy fotelik dla noworodka. Kolejne testy oznaczają coraz większą ilość modeli, które można brać pod uwagę, dlatego zdecydowaliśmy, że w obecnym zestawieniu znajdą się tylko modele testowane w latach 2018 - 2021. Jeśli interesują Was poprzednie edycje naszego rankingu są ona dostępne tutaj: EDYCJA PIERWSZA, EDYCJA DRUGA

czytaj całość »
NAJLEPSZY FOTELIK UNIWERSALNY 9-36 kg lub 75-150 cm ranking według Centrum Fotelików 2021

Czy fotelik, który łączy w sobie kilka grup wagowych lub wzrostowych (fotelik samochodowy 9-36 kg, lub 76-150 cm) może być dobrym rozwiązaniem? Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oczywistym faktem jest dla nas to, że najlepszy fotelik samochodowy to taki, który pasuje do dziecka, auta i potrzeb. Z reguły zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są mniejsze grupy wagowe/wzrostowe. Mniejsze widełki zapewnią nam lepsze dopasowanie aktualnej do budowy dziecka, a często również i jego potrzeb. Czy zawsze? Sprawdźmy!

czytaj całość »
Porównanie Britax Römer Dualfix M i-Size i Britax Römer Dualfix 2R - różnice i podobieństwa

Nierzadko zdarza się, że jakiś producent fotelików wypuszcza na rynek kilka produktów, których nazwa jest łudząco podobna. Naturalnie produkt te różnią się między sobą, choć nie zawsze jest to w pełni widoczne zwłaszcza dla klienta, który widzi dany produkt po raz pierwszy. Natchnęło nas to do napisania serii artykułów, w których postaramy się przybliżyć Wam różnice pomiędzy takimi produktami.

czytaj całość »
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy: wiosna 2021
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy: wiosna 2021

Tuż przed Dniem Matki, 25.05.2021 doczekaliśmy się publikacji wiosennej rundy testów ADAC 2021. Jak co roku do testów wykorzystano najpopularniejsze modele z różnych grup wagowych/wzrostowych. Pod względem bezpieczeństwa tylko jeden fotelik doczekał się oceny negatywnej (Chicco Kiros w zestawie z bazą ISOFIX) - podczas testu fotelik "wyrwał" się z bazy. Oprócz tego trzy modele (Swando Marie 2, Ossan Oreo 360, BeSafe iZi Go Modular X1) otrzymały ocenę negatywną ze względu na obecność szkodliwych substancji w tapicerce - co pomimo pozytywnych wyników prób zderzeniowych rzutuje na cały werdykt końcowy.

czytaj całość »
Czy zagłówek samochodowy musi zostać zdemontowany podczas instalacji fotelika dla starszaka? Testy ÖAMTC
Fotelik dla starszaka a zagłówek samochodowy | testy zderzeniowe ÖAMTC

Prawidłowy montaż fotelika samochodowego ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa maluchów w razie wypadku. Dzisiejszy wpis poświęcimy tematowi, który dotyczy zagłówka samochodowego, a właściwie tego czy instalując w aucie fotelik dla starszaka, należy go usunąć czy raczej zostawić.

czytaj całość »
Ranking TOP 5 Najepszy wózek dziecięcy głęboko spacerowy 2w1 do 2500 zł | według Centrum Wózków
Ranking TOP 5 Najepszy wózek dziecięcy głęboko spacerowy 2w1 do 2000 zł | według Centrum Wózków

"Jaki wózek dziecięcy wybrać?" - to pytanie zadaje sobie niejeden rodzic będący na etapie kompletowania wyprawki. Czynników, które warto wziąć pod uwagę jest wiele. Zdajemy sobie sprawę, że wybierając pierwszy wózek nie każdy od razu wie, czego chce, dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was zestawienie najlepszych, naszym zdaniem, produktów w kategorii wózek głęboko spacerowy 2w1. W tym artykule skupiliśmy się na wózkach bardziej przystępnych cenowo (do 2500 zł), a samej selekcji dokonaliśmy na podstawie takich cech jak: funkcjonalność, prowadzenie, ergonomia, jakość wykonania itp.

czytaj całość »
Ranking Top 10 Najlepszy wózek spacerowy | według Centrum Wózków
Ranking Top 10 Najlepszy wózek spacerowy | według Centrum Wózków

Wiele osób stojących przed wyborem wózka spacerowego zastanawia się, który model będzie najlepszy, na co zwrócić uwagę, czym się sugerować itp. Na to pytanie nie ma jednej i prostej odpowiedzi. Nie da się również wskazać konkretnego modelu jako tego najlepszego, niezależnie od sytuacji. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Najlepszy wózek spacerowy to taki, który w jak największym stopniu sprosta postawionym mu wymaganiom.

Jeśli jesteś aktualnie na etapie poszukiwania, być może artykuł ten pomoże Ci wybrać najlepszy wózek spacerowy. Warto pamiętać, że wybór wózka to nie tylko komfort dziecka, ale również Twój.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium