facebook
Jak powstaje fotelik samochodowy? Relacja z wizyty w fabryce Britax Römer
Jak powstaje fotelik samochodowy? Relacja z wizyty w fabryce Britax Römer

Czy zastanawialiście się kiedyś jak powstaje fotelik samochodowy i co się z nim dzieje zanim trafi do Waszego samochodu? Skąd pewność, że zadziała prawidłowo podczas wypadku, skoro testy zderzeniowe ADAC wykonywane są na egzemplarzach, które znajdują się już w sprzedaży? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania załoga Centrum Fotelików wybrać musiała się aż za naszą zachodnią granicę, odwiedzając fabrykę oraz Crash Test Center należące do jednego z największych producentów fotelików na świecie - Britax-Römer.

czytaj całość »
Ranking najlepszych fotelików obrotowych 2018 według Centrum Fotelików
Ranking najlepszych fotelików obrotowych 2018 według Centrum Fotelików

Z doświadczenia wiemy, że studiowanie wyników testów dla niektórych rodziców nie jest tak łatwe, jak być powinno. Postanowiliśmy przygotować dla Was zestawienia najlepszych według nas fotelików, a że ostatnio na fali są modele obrotowe – one jako pierwsze trafiły do naszego rankingu. Kryterium, którym stanowiło dla nas wyznacznik były wyniki testów zderzeniowych ADAC – przy czym pod uwagę wzięte zostały wyłącznie wyniki jakie dany model osiągnął w testach zderzenia czołowego i bocznego, czyli w skrócie: ocena za bezpieczeństwo. Uwaga – testy robią Niemcy, więc skala ocen jest odwrotna od tej znanej nam w szkołach :) Im niższe wartości tym lepiej.

czytaj całość »
Szybka ściąga przed podróżą, czyli jak bezpiecznie wybrać się na wakacje
Szybka ściąga przed podróżą, czyli jak bezpiecznie wybrać się na wakacje

Sezon wakacyjny w pełni, więc postanowiliśmy przypomnieć kilka zasad bezpiecznego przewożenia dzieci i nie tylko. Nie ma przy tym znaczenia, czy będzie to podroż krótka czy długa – prawa fizyki działają zawsze, nie tylko w wakacje. Nawet najbardziej bezpieczny fotelik, który otrzymał wysokie noty w testach PLUS i ADAC, nie ochroni dziecka w razie wypadku, gdy nie będzie użytkowany w sposób zgodny z instrukcją obsługi. Stosowanie się do tych zasad z pewnością podniesie poziom bezpieczeństwa Twojego dziecka (i Twój) w czasie podróży. Pamiętaj jednak – nic nie zastąpi zdrowego rozsądku.

czytaj całość »
Fotelik z testem PLUS
Fotelik z testem PLUS

Test Plus często nazywany Złotym Standardem. Dlaczego? Bo skupia się na tym, co w bezpieczeństwie najmłodszych jest bardzo istotne. Warunkiem jego zaliczenia jest nieprzekroczenie nacisku na szyję grożącego jej złamaniem – dotychczas tylko foteliki tyłem do kierunku jazdy były w stanie zdać ten sprawdzian swojej niezawodności. A i to nie każdy. Warto zatem szukać modeli z charakterystycznym niebiesko-złotym znaczkiem oznaczający fotelik z Testem Plus.

 

czytaj całość »
Fotelik do wózka - czy to bezpieczne dla malucha?
Fotelik do wózka - czy to bezpieczne dla malucha?

Przepisy jasno mówią, że każde dziecko – nawet to, które właśnie po raz pierwszy opuszcza szpital po przyjściu na świat – powinno być przewożone w bezpiecznym foteliku. Oznacza to, że fotelik dla noworodka należy zakupić odpowiednio wcześniej – na etapie kompletowania wyprawki.

czytaj całość »
Dziecko w samochodzie. Przepisy a bezpieczeństwo.
Dziecko w samochodzie. Przepisy a bezpieczeństwo.

Jak wozić dziecko w samochodzie, aby było ono bezpieczne – to pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Warto poznać kilak zasad, które pozwolą rozwiać pewne wątpliwości.
Od 2015 roku zmieniły się przepisy ruchu drogowego. Do tej pory należało przewozić w foteliku dziecko do 12 roku życia - obecnie należy kierować się wzrostem, a nie wiekiem dziecka, choć biorąc pod uwagę ograniczenia wagowe fotelików masa dziecka również ma znaczenie. Oznacza to, że jeśli Twoja pociecha w 13 roku życia (lub później) będzie mierzyć mniej niż 150 cm, musi być zapięta w aucie w bezpiecznym foteliku. Prawo wymaga od nas także użytkowania fotelika zgodnie z zaleceniami producenta.

czytaj całość »
O wyprawce słów kilka, czyli fotelik dla noworodka
O wyprawce słów kilka, czyli fotelik dla noworodka

Przygotowując się do narodzin dziecka, rodzice kompletują rzeczy, które będą im niezbędne do właściwej opieki i pielęgnacji nad ich maluszkiem. Zaopatrują się więc w ubranka, pieluchy, kremy, mebelki i mnóstwo innych gadżetów. Ci, którzy robią to po raz pierwszy, mogą skorzystać np. z gotowych list, których w Internecie lub czasopismach parentingowych jest bez liku. Niestety na zdecydowanej większości temat fotelika samochodowego traktowany jest zbyt powierzchownie...

czytaj całość »
Foteliki RWF czyli tyłem do kierunku jazdy
Foteliki RWF czyli tyłem do kierunku jazdy

Wielu rodziców zastanawia się, jak bezpiecznie wozić dziecko w samochodzie - jaki wybrać fotelik dla noworodka a jaki fotelik dla 2-letniego dziecka. To temat bardzo szeroki, ale chcieliśmy zwrócić Waszą uwagę na to, aby wozić dziecko tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej. W dzisiejszym wpisie postaramy się krótko i zwięźle odpowiedzieć na pytanie dlaczego tyłem jest zdecydowanie bezpieczniej.

czytaj całość »
Jak dobrać odpowiedni fotelik dla swojej pociechy?

Każdy rodzic staje przed dylematem: jaki fotelik dla dziecka wybrać? Najprostsza odpowiedź brzmi: kup bezpieczny fotelik. Jest ona jednak zbyt ogólna, bo hasło „bezpieczny fotelik” znajdziesz w opisie sprzętu z marketu za 200 zł i markowego fotelika za kilka tysięcy. Poniżej wyjaśniamy, na co należy zwrócić uwagę, gdy chcemy dobrać coś odpowiedniego dla naszej pociechy.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl