facebook

Czy warto "przepłacać" za fotelik?
Czy warto "przepłacać" za fotelik?

Wydawałoby się, że żyjemy w coraz bardziej świadomym społeczeństwie, kupujemy samochody z zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa, mocniej dbamy o zdrowie, co druga osoba nie je glutenu, chodzimy w antysmogowych maskach itd. A co z fotelikami? Co prawda postęp, jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas podróży samochodem jest zauważalny, a świadomość bezpieczeństwa większa, ale w dalszym ciągu dostajemy masę pytań w stylu: „te testy to naprawdę są ważne, czy to pic na wodę?”, albo: „te fotele za 200 PLN to faktycznie dużo gorsze, czy tylko dopłacamy za markę?”. 

czytaj całość »
Ranking "Najlepszy fotelik 9-36 kg" wg Centrum Fotelików 2019
Ranking "Najlepszy fotelik 9-36 kg" wg Centrum Fotelików 2019

Dla tych, których wybór padnie na fotelik z grupy 9-36 kg przygotowaliśmy ranking modeli najlepiej ocenionych w testach zderzeniowych ADAC.

Zanim przejdziemy do konkretów lekkie wprowadzenie, jako że fotelik samochodowy w tym przedziale to stosunkowo trudny temat, biorąc pod uwagę fakt, że zgodnie z zamysłem takiego fotelika ma on być odpowiedni zarówno dla dziecka od około roku jak i dla starszaka w wieku 10-12 lat. Tak duży przedział to dla producentów fotelików wyzwanie nie tylko ze względu na to jak zmieniają się dzieci pod względem fizycznym, ale również mentalnym. Nie dziwi zatem fakt, że w wielu przypadkach siedzisko takie będzie swego rodzaju kompromisem, a fotelik nie będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby jeżdżącego w nim pasażera.

czytaj całość »
Fotelik obrotowy – dominujący trend wśród foteli dla maluchów
FOTELIK OBROTOWY – DOMINUJĄCY TREND WŚRÓD FOTELI DLA MALUCHÓW

Zakup fotelika, do którego dziecko przesiada się z nosidełka to z reguły bardzo duży dylemat dla rodziców rodziców. Opcji jest bowiem bardzo wiele: fotelik tyłem RWF, przodem (choć te na szczęście konsekwentnie tracą na popularności), fotelik dwukierunkowy, czyli z możliwością jazdy zarówno przodem jak i tyłem, montaż za pomocą systemu ISOFIX lub przez pas, z funkcją obrotu lub bez i tak dalej, i tak dalej. Generalnie robi się tłok. Mocno zauważalnym trendem jest jednak rosnąca popularność fotelików z funkcją obrotu i to właśnie o nich będzie ten wpis.

czytaj całość »
Wkładka antypotowa do fotelika, czyli co zrobić żeby dziecko nie pociło się podczas jazdy
Wkładka antypotowa do fotelika, czyli co zrobić żeby dziecko nie pociło się podczas jazdy

Lato, wakacje... Wspaniały okres wyjazdów na urlopy, tropikalnych temperatur, spokoju i relaksu. Każdy z nas czekał na tą porę roku z utęsknieniem. Jednak wysokie temperatury sprawiają, że jazda dziecka w foteliku staje się mniej komfortowa. Co zrobić, żeby nasz maluch nie wysiadał z samochodu cały spocony? Najlepszym wyborem będzie zakup specjalnej wkładki ograniczającej pocenie się dziecka w foteliku. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie najbardziej popularnych modeli.

czytaj całość »
BeSafe iZi Flex S Fix - nowa wersja norweskiego bestsellera
BeSafe iZi Flex S Fix - nowa wersja norweskiego bestsellera

Od niedawna na półkach naszych salonów pojawił się fotelik BeSafe iZi Flex S, który powierzchownie wygląda dokładnie tak jak dobrze wszystkim znany model iZi Flex Fix. Wprowadziło to nieco zamieszania, dlatego aby rozwiać Wasze wątpliwości w poniższym artykule postaramy się opisać wam wszystkie różnice pomiędzy tymi modelami.

czytaj całość »
Dlaczego Centrum Fotelików? Czyli co wyróżnia nas od innych sklepów.
Dlaczego Centrum Fotelików? Czyli co wyróżnia nas od innych sklepów.

Będzie trochę autopromocji, trochę krytyki i trochę odpowiedzi na częste pytania typu – „czemu nie macie w sklepie smoczków i pampersów” :)

Wybierając się po fotelik, a wcześniej szukając informacji gdzie najlepiej go kupić, możemy trafić na szereg sklepów i opinii, bo – nie ukrywajmy – jeżeli nie mieszkamy na końcu świata, raczej każdy ma w okolicy jakiś sklep dziecięcy. Miejsc gdzie możemy nabyć foteliki jest naprawdę sporo, a po uwzględnieniu marketów, Lidlów i Biedronek (tak tak, tam też czasem można trafić na foteliki) są ich dosłownie tysiące. Pomińmy markety i dyskonty – próżno tu szukać czegoś więcej niż niskiej ceny, a o przymiarkach można zapomnieć. Skupmy się na sklepach dziecięcych - czy w każdym z nich proces zakupu wygląda tak samo? Czy wszędzie możemy oczekiwać tego samego? O tym właśnie będzie ten artykuł.

czytaj całość »
Co w trawie piszczy, czyli szkolenie produktowe BeSafe maj 2019
Co w trawie piszczy, czyli szkolenie produktowe BeSafe maj 2019

To już nie pierwszy raz, kiedy Centrum Fotelików miało okazję uczestniczyć w szkoleniu produktowym organizowanym przez firmę BeSafe. Oprócz spotkania z ekspertem, którym niewątpliwie jest Franki Lilleheil, mieliśmy okazje poznać kilka nowości jakie ten skandynawski producent planuje w niedługim czasie wprowadzić na rynek. Mogliśmy też na własne oczy zobaczyć kilka nowych patentów związanych w poprawą bezpieczeństwa. Ale po kolei :)

czytaj całość »
Testy zderzeniowe ADAC - ranking wiosna 2019
Testy zderzeniowe ADAC - wiosna 2019

Publikacja najnowszych wyników testów zderzeniowych przeprowadzanych przez instytut ADAC oraz stowarzyszone z nim organizacje jak co roku wywołuje dyskusję. Tegoroczna wiosenna runda testów nie przyniosła zbyt wielu niespodzianek. Co prawda jeden fotelik poszybował w przestworza, a w innym manekin wykonał salto wsteczne, nie mniej jednak można uznać, że większość producentów wykonała dobrą robotę i oceny były naprawdę zadowalające.

czytaj całość »
Fotelik dla noworodka. Baza ISOFIX czy montaż na pasy?
Fotelik dla noworodka. Z bazą ISOFIX czy na pasy?

Często progi naszych salonów przekraczają przyszli rodzice, którzy chcą kupić pierwszy fotelik dla swojego jeszcze nienarodzonego dziecka. Gdy pytamy czy chcieliby fotelik z bazą czy montowany pasem samochodowym, pytają o różnice w montażu i użytkowaniu. Bardzo chętnie udzielamy odpowiedzi – w końcu od tego jesteśmy. Jednakże, aby ułatwić życie rodzicom oczekującym na narodziny, postanowiliśmy poświęcić wpis na blogu właśnie temu tematowi.

czytaj całość »
Bezpieczny fotelik do 500 zł? BabySafe Akita!
akita

Czy chcąc kupić dobry i tani fotelik trzeba kupić dwa? Niekoniecznie. Rynek fotelików raz na czas potrafi zaskoczyć swoistymi perełkami. Miło nam zaprezentować kolejną "perłę" w naszej sieci sklepów oraz w sklepie internetowym - fotelik BabySafe Akita – RWF w przedziale 0-18 kg, ze szwedzkim Test PLUS za jedyne 499 PLN!!! Produkt, który został sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa, montowany jak każdy dobry fotelik tyłem do kierunku jazdy RWF (pas samochodowy, noga oraz pasy kotwiczące), objęty 4 letnim programem gwarancji oraz 6-letnią wymianą powypadkową!

czytaj całość »
Akcesoria używane przy przewożeniu dzieci – jak możemy uprzyjemnić podróż dziecku i ułatwić sobie życie?
Akcesoria używane przy przewożeniu dzieci – jak możemy uprzyjemnić podróż dziecku i ułatwić sobie życie?

Zakup dobrego fotelika samochodowego, jego odpowiedni dobór do dziecka i do auta to bezwzględnie kwestia najważniejsza (sprawdź nasz artykuł Jak dobrać fotelik samochodowy). Aby jednak nieco ułatwić sobie życie a dziecku umilić podróż, do każdego fotelik można znaleźć na rynku całą masę akcesoriów. Czy oraz kiedy są one potrzebne opowiemy poniżej.

czytaj całość »
Ranking "Najlepszy fotelik dla noworodka" wg Centrum Fotelików 2019
Ranking "Najlepszy fotelik dla noworodka" wg Centrum Fotelików 2019

W artykule "O wyprawce słów kilka czyli fotelik dla noworodka" pisaliśmy czym kierować się podczas wyboru pierwszego fotelika dla niemowlaka. Warto poświęcić na to trochę czasu i nie zostawiać tej ważnej części wyprawki na ostatnią chwilę, jako że jest to zakup od którego może zależeć bardzo dużo, z wyborem kolejnego fotelika włącznie. Nie warto również dokonywać doboru takiego fotelika już na początku ciąży. Najlepiej zaczekać nieco, aby choć w przybliżeniu móc określić przewidywaną wagę urodzeniową maluszka - może to pomóc dokonać słusznego wyboru co do wielkości fotelika oraz ewentualnego układu i ilości wkładek (choć tutaj trzeba pamiętać, że przewidywania te nie zawszę mogę okazać się stuprocentowo trafione).

czytaj całość »
Fotelik RWF – pasy czy ISOFIX?
Fotelik RWF – pasy czy ISOFIX?

Kiedy dziecko zaczyna wyrastać z pierwszego fotelika, musimy zastanowić się co dalej? Taki wybór nie ogranicza się do decyzji, czy fotelik ma być czerwony czy czarny. Kryteriów, które należy wziąć pod uwagę jest bardzo dużo, ale dziś skupimy się na jednym - montażu.

Fotelik może być montowany tyłem, tyłem i przodem, z funkcją obrotu lub bez, montowany przez ISOFIX lub za pomocą pasa samochodowego i dodatkowych pasów kotwiczących. Czasem pojawiają się również montaże mieszane, a więc miszmasz gotowy.

Trzeba wziąć pod uwagę, że dokonujemy wyboru na kilka najbliższych lat, więc warto taki zakup dobrze przemyśleć, a jak to często w życiu bywa - coś za coś.

czytaj całość »
Wielkie Otwarcie Centrum Fotelików w Rzeszowie
Wielkie Otwarcie Centrum Fotelików w Rzeszowie

Dzięki Wam Centrum Fotelików rozwija się intensywnie. Ciężko pracujemy i staramy się ułatwiać dostęp do profesjonalnej obsługi i najlepszych foteli każdemu, niezależnie od tego gdzie mieszka. Dlatego 25.01 otworzyliśmy dla Was kolejny salon Centrum Fotelików. Tym razem przyszedł czas na stolicę Podkarpacia – Rzeszów.

czytaj całość »
Foteliki samochodowe vs najróżniejsze wynalazki do przewożenia dzieci
Foteliki samochodowe vs najróżniejsze wynalazki do przewożenia dzieci

Podstawki, czy paskoklamerki to z reguły produkty mające zastąpić foteliki 15-36 kg. Najnowszy suplement do normy ECE R44/04 mówi o dopuszczeniu (!!!) do sprzedaży takich produktów, ale dopiero w grupie 22-36 kg i dla dzieci z minimum 135 cm wzrostu. Mówimy oczywiście o produktach dopiero wprowadzanych na rynek, a nie tych będących już w sprzedaży.

czytaj całość »
Ranking "Najlepszy fotelik dla starszaka 15-36 kg" wg Centrum Fotelików 2019
Ranking "Najlepszy fotelik dla starszaka 15-36 kg" wg Centrum Fotelików 2019

W życiu każdego dziecka przychodzi w końcu etap przesiadki na fotelik, w którym będzie zapięte pasami samochodowymi. Powinniśmy więc wybrać bezpieczny fotelik z grupy wagowej 15-36 kg lub od 100 do 150 cm (dotyczy modeli homologowanych według homologacji i-Size). Takie siedzisko daje dzieciom bardzo dużą swobodę ponieważ 3-punktowy pas samochodowy nie ogranicza ruchów tak jak wewnętrzna uprząż pięciopunktowa. Rozwiązanie to ma też pewne minusy - dziecko może bardzo łatwo zmienić prawidłowe położenie pasa lub nawet wypiąć się z fotela! Biorąc to pod uwagę warto z fotelików 15-36 kg korzystać możliwie jak najpóźniej - zaleca się wymianę fotelika na taki bez uprzęży wewnętrznej nie wcześniej niż ok. 4 roku życia.

Jako, że na rynku aż roi się od fotelików 15-36 kg, które w testach zderzeniowych otrzymały oceny pozytywne, postanowiliśmy trochę poszperać i stworzyć ranking najlepszych, według nas, fotelików dla starszaków.

czytaj całość »
Używane foteliki samochodowe – czy warto je kupować?
Używane foteliki samochodowe – czy warto je kupować?

Szukając w internecie informacji o fotelikach lub przeglądając oferty sprzedaży w sieci, natkniemy się na całą masę używanych produktów. Podobnie sprawa ma się na lokalnych grupach facebookowych, gdzie jest bardzo dużo postów dotyczących sprzedaży używanych fotelików samochodowych. Często, na pierwszy rzut oka widać, że są to, delikatnie mówiąc, „zmęczone życiem” egzemplarze, ale zdarzają się również markowe foteliki w bardzo przyzwoitym, przynajmniej wizualnie, stanie. Pojawia się pytanie - brać i zaoszczędzić kilkaset złotych, czy nie jest to dobry pomysł? Odpowiedź brzmi NIE. I to zdecydowane NIE!

czytaj całość »
Jaki fotelik dla dwuletniego dziecka?
Jaki fotelik dla dwuletniego dziecka?

Fotelik dla dwulatka? Skąd taki temat? Przecież z reguły po pierwszym foteliku (tzw. łupince) kupuje się  fotelik, w którym dziecko będzie jeździć do czterech lat lub dłużej... Teoria teorią, a życie życiem. Temat tego artykułu nie wziął się z przypadku a z życia właśnie :) Otóż do salonów Centrum Fotelików często zaglądają ludzie z dwuletnimi, 2,5-letnimi dziećmi chcący wymienić dotychczasowy fotelik.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl