facebook

Bezpieczny fotelik dla starszaka? Cybex Solution S-Fix
Fotelik dla starszaka? Cybex Solution S-Fix

Fotelik dla starszaka? Cybex Solution S-Fix - to pierwszy z serii artykułów, które poświęcamy najlepszym produktom z naszej oferty. Nie będzie to lokowanie produktu, ani próba przekonania Was do wyboru tego konkretnego modelu. Każdy fotelik należy dobrać indywidualnie, odpowiednio do potrzeb i możliwości. Tutaj chcemy tylko przybliżyć dany produkt i pokazać go w szerszym świetle .W celu przymiarki zapraszamy oczywiście do salonów stacjonarnych Centrum Fotelików - kliknij tutaj i sprawdź gdzie znajdziesz nasze sklepy.

czytaj całość »
Co to jest Top Tether
Co to jest Top Tether

Szukając odpowiedniego fotelika dla swojej pociechy część z Was natknie się na takie coś jak Top Tether lub górny pas mocujący. Dla większości rodziców, zwłaszcza tych, dla których jest to pierwsze zetknięcie z tematem, pojęcie to będzie obce. Warto wiedzieć czym jest ten tajemniczy Top Tether, do czego służy i czy warto wybrać fotelik, w którym jest on zastosowany.

czytaj całość »
AKTUALIZACJA: Ranking "Najlepszy fotelik tyłem do kierunku jazdy RWF" według Centrum Fotelików 2019
AKTUALIZACJA: Ranking "Najlepszy fotelik tyłem do kierunku jazdy RWF" według Centrum Fotelików 2019

Każdy rok poza nowościami przynosi nam także nowe rundy testów zderzeniowych organizowanych przez ADAC. Rok 2019 nie był pod tym względem gorszy, co pozwala nam zaktualizować ranking, w którym staramy się wybrać najlepszy pod względem bezpieczeństwa fotelik tyłem do kierunku jazdy. Wielkich zmian nie ma, ale nasze zestawienie zostało wzbogacone o kilka nowych modeli.

czytaj całość »
Bezpieczny fotelik 9-36 kg? GB Everna-Fix
Bezpieczny fotelik 9-36 kg? GB Everna-Fix

Szukając fotelika dla swojej pociechy, duża część naszych klientów pyta jaki przedział wagowy wybrać. Do 18, 25 czy może 36 kg? Biorąc pod uwagę obecne tępo życia statystycznego Kowalskiego, wielu z Was chciałoby kupić jeden fotelik i mieć spokój na dłuższy czas lub po prostu zapomnieć o tym temacie. No cóż, będąc rodzicem nie mogę powiedzieć, że tego nie rozumiem. O ile mogę z całą powagą przyznać, że przedział wagowy 9-36 kg nie jest idealny i nie w każdej sytuacji sprawdzi się tak samo dobrze, to jednak w naszej pracy w Centrum Fotelików zdarza się spotykać rodziców, dla których będzie to opcja bardziej optymalna, niż inne dostępne rozwiązania.

czytaj całość »
Czy warto "przepłacać" za fotelik?
Czy warto "przepłacać" za fotelik?

Wydawałoby się, że żyjemy w coraz bardziej świadomym społeczeństwie, kupujemy samochody z zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa, mocniej dbamy o zdrowie, co druga osoba nie je glutenu, chodzimy w antysmogowych maskach itd. A co z fotelikami? Co prawda postęp, jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas podróży samochodem jest zauważalny, a świadomość bezpieczeństwa większa, ale w dalszym ciągu dostajemy masę pytań w stylu: „te testy to naprawdę są ważne, czy to pic na wodę?”, albo: „te fotele za 200 PLN to faktycznie dużo gorsze, czy tylko dopłacamy za markę?”. 

czytaj całość »
Ranking "Najlepszy fotelik 9-36 kg" wg Centrum Fotelików 2019
Ranking "Najlepszy fotelik 9-36 kg" wg Centrum Fotelików 2019

Dla tych, których wybór padnie na fotelik z grupy 9-36 kg przygotowaliśmy ranking modeli najlepiej ocenionych w testach zderzeniowych ADAC.

Zanim przejdziemy do konkretów lekkie wprowadzenie, jako że fotelik samochodowy w tym przedziale (9-36 kg) to stosunkowo trudny temat, biorąc pod uwagę fakt, że zgodnie z zamysłem takiego fotelika ma on być odpowiedni zarówno dla dziecka od około roku jak i dla starszaka w wieku 10-12 lat. Tak duży przedział to dla producentów fotelików wyzwanie nie tylko ze względu na to jak zmieniają się dzieci pod względem fizycznym, ale również mentalnym. Nie dziwi zatem fakt, że w wielu przypadkach siedzisko takie będzie swego rodzaju kompromisem, a fotelik nie będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby jeżdżącego w nim pasażera.

czytaj całość »
Fotelik obrotowy – dominujący trend wśród foteli dla maluchów
FOTELIK OBROTOWY – DOMINUJĄCY TREND WŚRÓD FOTELI DLA MALUCHÓW

Zakup fotelika, do którego dziecko przesiada się z nosidełka to z reguły bardzo duży dylemat dla rodziców rodziców. Opcji jest bowiem bardzo wiele: fotelik tyłem RWF, przodem (choć te na szczęście konsekwentnie tracą na popularności), fotelik dwukierunkowy, czyli z możliwością jazdy zarówno przodem jak i tyłem, montaż za pomocą systemu ISOFIX lub przez pas, z funkcją obrotu lub bez i tak dalej, i tak dalej. Generalnie robi się tłok. Mocno zauważalnym trendem jest jednak rosnąca popularność fotelików z funkcją obrotu i to właśnie o nich będzie ten wpis.

czytaj całość »
Wkładka antypotowa do fotelika, czyli co zrobić żeby dziecko nie pociło się podczas jazdy
Wkładka antypotowa do fotelika, czyli co zrobić żeby dziecko nie pociło się podczas jazdy

Lato, wakacje... Wspaniały okres wyjazdów na urlopy, tropikalnych temperatur, spokoju i relaksu. Każdy z nas czekał na tą porę roku z utęsknieniem. Jednak wysokie temperatury sprawiają, że jazda dziecka w foteliku staje się mniej komfortowa. Co zrobić, żeby nasz maluch nie wysiadał z samochodu cały spocony? Najlepszym wyborem będzie zakup specjalnej wkładki ograniczającej pocenie się dziecka w foteliku. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie najbardziej popularnych modeli.

czytaj całość »
BeSafe iZi Flex S Fix - nowa wersja norweskiego bestsellera
BeSafe iZi Flex S Fix - nowa wersja norweskiego bestsellera

Od niedawna na półkach naszych salonów pojawił się fotelik BeSafe iZi Flex S, który powierzchownie wygląda dokładnie tak jak dobrze wszystkim znany model iZi Flex Fix. Wprowadziło to nieco zamieszania, dlatego aby rozwiać Wasze wątpliwości w poniższym artykule postaramy się opisać wam wszystkie różnice pomiędzy tymi modelami.

czytaj całość »
Dlaczego Centrum Fotelików? Czyli co wyróżnia nas od innych sklepów.
Dlaczego Centrum Fotelików? Czyli co wyróżnia nas od innych sklepów.

Będzie trochę autopromocji, trochę krytyki i trochę odpowiedzi na częste pytania typu – „czemu nie macie w sklepie smoczków i pampersów” :)

Wybierając się po fotelik, a wcześniej szukając informacji gdzie najlepiej go kupić, możemy trafić na szereg sklepów i opinii, bo – nie ukrywajmy – jeżeli nie mieszkamy na końcu świata, raczej każdy ma w okolicy jakiś sklep dziecięcy. Miejsc gdzie możemy nabyć foteliki jest naprawdę sporo, a po uwzględnieniu marketów, Lidlów i Biedronek (tak tak, tam też czasem można trafić na foteliki) są ich dosłownie tysiące. Pomińmy markety i dyskonty – próżno tu szukać czegoś więcej niż niskiej ceny, a o przymiarkach można zapomnieć. Skupmy się na sklepach dziecięcych - czy w każdym z nich proces zakupu wygląda tak samo? Czy wszędzie możemy oczekiwać tego samego? O tym właśnie będzie ten artykuł.

czytaj całość »
Co w trawie piszczy, czyli szkolenie produktowe BeSafe maj 2019
Co w trawie piszczy, czyli szkolenie produktowe BeSafe maj 2019

To już nie pierwszy raz, kiedy Centrum Fotelików miało okazję uczestniczyć w szkoleniu produktowym organizowanym przez firmę BeSafe. Oprócz spotkania z ekspertem, którym niewątpliwie jest Franki Lilleheil, mieliśmy okazje poznać kilka nowości jakie ten skandynawski producent planuje w niedługim czasie wprowadzić na rynek. Mogliśmy też na własne oczy zobaczyć kilka nowych patentów związanych w poprawą bezpieczeństwa. Ale po kolei :)

czytaj całość »
Testy zderzeniowe ADAC - ranking wiosna 2019
Testy zderzeniowe ADAC - wiosna 2019

Publikacja najnowszych wyników testów zderzeniowych przeprowadzanych przez instytut ADAC oraz stowarzyszone z nim organizacje jak co roku wywołuje dyskusję. Tegoroczna wiosenna runda testów nie przyniosła zbyt wielu niespodzianek. Co prawda jeden fotelik poszybował w przestworza, a w innym manekin wykonał salto wsteczne, nie mniej jednak można uznać, że większość producentów wykonała dobrą robotę i oceny były naprawdę zadowalające.

czytaj całość »
Fotelik dla noworodka. Baza ISOFIX czy montaż na pasy?
Fotelik dla noworodka. Z bazą ISOFIX czy na pasy?

Często progi naszych salonów przekraczają przyszli rodzice, którzy chcą kupić pierwszy fotelik dla swojego jeszcze nienarodzonego dziecka. Gdy pytamy czy chcieliby fotelik z bazą czy montowany pasem samochodowym, pytają o różnice w montażu i użytkowaniu. Bardzo chętnie udzielamy odpowiedzi – w końcu od tego jesteśmy. Jednakże, aby ułatwić życie rodzicom oczekującym na narodziny, postanowiliśmy poświęcić wpis na blogu właśnie temu tematowi.

czytaj całość »
Bezpieczny fotelik do 500 zł? BabySafe Akita!
akita

Czy chcąc kupić dobry i tani fotelik trzeba kupić dwa? Niekoniecznie. Rynek fotelików raz na czas potrafi zaskoczyć swoistymi perełkami. Miło nam zaprezentować kolejną "perłę" w naszej sieci sklepów oraz w sklepie internetowym - fotelik BabySafe Akita – RWF w przedziale 0-18 kg, ze szwedzkim Test PLUS za jedyne 499 PLN!!! Produkt, który został sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa, montowany jak każdy dobry fotelik tyłem do kierunku jazdy RWF (pas samochodowy, noga oraz pasy kotwiczące), objęty 4 letnim programem gwarancji oraz 6-letnią wymianą powypadkową!

czytaj całość »
Akcesoria używane przy przewożeniu dzieci – jak możemy uprzyjemnić podróż dziecku i ułatwić sobie życie?
Akcesoria używane przy przewożeniu dzieci – jak możemy uprzyjemnić podróż dziecku i ułatwić sobie życie?

Zakup dobrego fotelika samochodowego, jego odpowiedni dobór do dziecka i do auta to bezwzględnie kwestia najważniejsza (sprawdź nasz artykuł Jak dobrać fotelik samochodowy). Aby jednak nieco ułatwić sobie życie a dziecku umilić podróż, do każdego fotelik można znaleźć na rynku całą masę akcesoriów. Czy oraz kiedy są one potrzebne opowiemy poniżej.

czytaj całość »
Ranking "Najlepszy fotelik dla noworodka" wg Centrum Fotelików 2019
Ranking "Najlepszy fotelik dla noworodka" wg Centrum Fotelików 2019

W artykule "O wyprawce słów kilka czyli fotelik dla noworodka" pisaliśmy czym kierować się podczas wyboru pierwszego fotelika dla niemowlaka. Warto poświęcić na to trochę czasu i nie zostawiać tej ważnej części wyprawki na ostatnią chwilę, jako że jest to zakup od którego może zależeć bardzo dużo, z wyborem kolejnego fotelika włącznie. Nie warto również dokonywać doboru takiego fotelika już na początku ciąży. Najlepiej zaczekać nieco, aby choć w przybliżeniu móc określić przewidywaną wagę urodzeniową maluszka - może to pomóc dokonać słusznego wyboru co do wielkości fotelika oraz ewentualnego układu i ilości wkładek (choć tutaj trzeba pamiętać, że przewidywania te nie zawszę mogę okazać się stuprocentowo trafione).

czytaj całość »
Fotelik RWF – pasy czy ISOFIX?
Fotelik RWF – pasy czy ISOFIX?

Kiedy dziecko zaczyna wyrastać z pierwszego fotelika, musimy zastanowić się co dalej? Taki wybór nie ogranicza się do decyzji, czy fotelik ma być czerwony czy czarny. Kryteriów, które należy wziąć pod uwagę jest bardzo dużo, ale dziś skupimy się na jednym - montażu.

Fotelik może być montowany tyłem, tyłem i przodem, z funkcją obrotu lub bez, montowany przez ISOFIX lub za pomocą pasa samochodowego i dodatkowych pasów kotwiczących. Czasem pojawiają się również montaże mieszane, a więc miszmasz gotowy.

Trzeba wziąć pod uwagę, że dokonujemy wyboru na kilka najbliższych lat, więc warto taki zakup dobrze przemyśleć, a jak to często w życiu bywa - coś za coś.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl