Z cyklu: Dla aktywnych. Wielofunkcyjna przyczepka rowerowa Thule Chariot

Jeśli lubisz aktywne spędzanie czasu ze swoją pociechą, to wielofunkcyjna przyczepka rowerowa może okazać się dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, różniących się od siebie nie tylko designem czy ceną, ale również funkcjonalnością. My na tapetę bierzemy wielofunkcyjne przyczepki rowerowe Thule, a dokładniej modele z rodziny Chariot.

czytaj całość »
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy wiosna 2022

Jak co roku wiosna to w branży fotelików samochodowych bardzo istotny czas. Na przełomie maja ADAC publikuje wyniki pierwszej w danym roku rundy testów zderzeniowych. Podobnie jak w poprzednich latach technicy z ADAC wzięli na warsztat po kilka modeli z różnych grup wagowych i wzrostowych. I podobnie jak w poprzednich latach jednym produktom poszło lepiej, a innym gorzej...

czytaj całość »
Foteli tyłem do kierunku jazdy do 36 kg? Tak, to możliwe!

To, że przewożenie dziecka w foteliku tyłem do kierunku jazdy tzw. RWF, jest bezpieczniejsze wiadomo nie od dziś. Potwierdzają to zarówno prowadzone badania, testy zderzeniowe jak również analizy wypadków z udziałem dzieci. Choć koncepcja sama w sobie pojawiła się wiele lat temu, rosnące zainteresowanie fotelikami RWF skłania wielu wiodących producentów do wprowadzania coraz to nowych rozwiązań mających oprócz zapewnienia jeszcze lepszej ochrony zwiększać komfort przewożonych pasażerów. Postępujący rozwój w tym zakresie sprawił, że w ostatnim czasie na rynku pojawiają się foteliki tyłem do kierunku jazdy do nawet 36 kg. Czy to dobrze? Sprawdzimy.

czytaj całość »
Najlepszy wózek spacerowy? Centrum Wózków radzi jaki wózek spacerowy wybrać

Zbliża się wiosna. Ładna pogoda sprzyja wyjazdom i wspólnej rekreacji, co oznacza, że dla wielu rodziców jest to moment, w którym konieczny okazuje się nowy wózek spacerowy. Sporo osób korzystających z wózków głęboko-spacerowych zaczyna w pewnym momencie poszukiwać wózka posiadającego nieco inne cechy. Jest to spowodowane zarówno tym, że wózek głęboko-spacerowy jest z reguły cięższy i większy niż typowa "spacerówka". Z drugiej strony jest to również efekt wyklarowania się pewnych potrzeb na podstawie obserwacji samego rodzica, który użytkuje taki czy inny wózek. W konsekwencji szuka on rozwiązania oferującego cechy, których w obecnym wózku jednak zabrakło.

czytaj całość »
Fotelik dla noworodka. Baza ISOFIX czy montaż na pas?

 

Wybierając fotelik dla noworodka wielu z Was zastanawia się nad tym czy lepszy będzie montaż za pomocą bazy ISOFIX czy też za pomocą pasa samochodowego. Choć zasadniczo zakładając, że fotelik pasuje do auta i jest prawidłowo zapięty to poziom bezpieczeństwa będzie porównywalny to zdecydowana większość argumentów przemawia właśnie za bazą ISOFIX.

czytaj całość »
Obrotowy fotelik dla noworodka. Hit czy kit?

W dzisiejszych czasach standardem stał się zestaw: fotelik dla noworodka + baza ISOFIX. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim bardzo praktyczne i niezwykle wygodne w porównaniu do klasycznego montażu tzw. "nosidełka" za pomocą pasa samochodowego. W tym wpisie chcielibyśmy jednak poruszyć temat rozwiązania, które w ostatnim czasie coraz bardziej zyskuje na popularności: fotelik dla noworodka z funkcją obrotu. Co prawda sama idea fotelików obrotowych nie jest niczym nowym, ale w przypadku nosidełek patent ten dopiero zaczyna się rozwijać i na rynku pojawiają się pierwsze modele wyposażone w taką funkcje.

czytaj całość »
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy: jesień 2021

Jak zwykle pod koniec roku szanowne gremium ADAC publikuje wyniki jesiennej rundy testów zderzeniowych, w których sprawdzane jest bezpieczeństwo fotelików samochodowych z różnych grup wiekowych. Tym razem obyło się bez większych wpadek, choć nie wszystkie wyniki można uznać za zadowalające, ale przynajmniej, żaden fotelik nie urwał się tak jak podczas tak jak na wiosnę.

czytaj całość »
NAJLEPSZY FOTELIK DLA NOWORODKA ranking według Centrum Fotelików 2021


Wiosenna runda testów ADAC 2021 pozwala nam po raz kolejny zaktualizować ranking, w którym staramy się wybrać najlepszy fotelik dla noworodka. Kolejne testy oznaczają coraz większą ilość modeli, które można brać pod uwagę, dlatego zdecydowaliśmy, że w obecnym zestawieniu znajdą się tylko modele testowane w latach 2018 - 2021. Jeśli interesują Was poprzednie edycje naszego rankingu są ona dostępne tutaj: EDYCJA PIERWSZA, EDYCJA DRUGA

czytaj całość »
NAJLEPSZY FOTELIK UNIWERSALNY 9-36 kg lub 75-150 cm ranking według Centrum Fotelików 2021

Czy fotelik, który łączy w sobie kilka grup wagowych lub wzrostowych (fotelik samochodowy 9-36 kg, lub 76-150 cm) może być dobrym rozwiązaniem? Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oczywistym faktem jest dla nas to, że najlepszy fotelik samochodowy to taki, który pasuje do dziecka, auta i potrzeb. Z reguły zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są mniejsze grupy wagowe/wzrostowe. Mniejsze widełki zapewnią nam lepsze dopasowanie aktualnej do budowy dziecka, a często również i jego potrzeb. Czy zawsze? Sprawdźmy!

czytaj całość »
Porównanie Britax Römer Dualfix M i-Size i Britax Römer Dualfix 2R - różnice i podobieństwa

Nierzadko zdarza się, że jakiś producent fotelików wypuszcza na rynek kilka produktów, których nazwa jest łudząco podobna. Naturalnie produkt te różnią się między sobą, choć nie zawsze jest to w pełni widoczne zwłaszcza dla klienta, który widzi dany produkt po raz pierwszy. Natchnęło nas to do napisania serii artykułów, w których postaramy się przybliżyć Wam różnice pomiędzy takimi produktami.

czytaj całość »
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy: wiosna 2021
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy: wiosna 2021

Tuż przed Dniem Matki, 25.05.2021 doczekaliśmy się publikacji wiosennej rundy testów ADAC 2021. Jak co roku do testów wykorzystano najpopularniejsze modele z różnych grup wagowych/wzrostowych. Pod względem bezpieczeństwa tylko jeden fotelik doczekał się oceny negatywnej (Chicco Kiros w zestawie z bazą ISOFIX) - podczas testu fotelik "wyrwał" się z bazy. Oprócz tego trzy modele (Swando Marie 2, Ossan Oreo 360, BeSafe iZi Go Modular X1) otrzymały ocenę negatywną ze względu na obecność szkodliwych substancji w tapicerce - co pomimo pozytywnych wyników prób zderzeniowych rzutuje na cały werdykt końcowy.

czytaj całość »
Czy zagłówek samochodowy musi zostać zdemontowany podczas instalacji fotelika dla starszaka? Testy ÖAMTC
Fotelik dla starszaka a zagłówek samochodowy | testy zderzeniowe ÖAMTC

Prawidłowy montaż fotelika samochodowego ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa maluchów w razie wypadku. Dzisiejszy wpis poświęcimy tematowi, który dotyczy zagłówka samochodowego, a właściwie tego czy instalując w aucie fotelik dla starszaka, należy go usunąć czy raczej zostawić.

czytaj całość »
Ranking TOP 5 Najepszy wózek dziecięcy głęboko spacerowy 2w1 do 2500 zł | według Centrum Wózków
Ranking TOP 5 Najepszy wózek dziecięcy głęboko spacerowy 2w1 do 2000 zł | według Centrum Wózków

"Jaki wózek dziecięcy wybrać?" - to pytanie zadaje sobie niejeden rodzic będący na etapie kompletowania wyprawki. Czynników, które warto wziąć pod uwagę jest wiele. Zdajemy sobie sprawę, że wybierając pierwszy wózek nie każdy od razu wie, czego chce, dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was zestawienie najlepszych, naszym zdaniem, produktów w kategorii wózek głęboko spacerowy 2w1. W tym artykule skupiliśmy się na wózkach bardziej przystępnych cenowo (do 2500 zł), a samej selekcji dokonaliśmy na podstawie takich cech jak: funkcjonalność, prowadzenie, ergonomia, jakość wykonania itp.

czytaj całość »
Ranking Top 10 Najlepszy wózek spacerowy | według Centrum Wózków
Ranking Top 10 Najlepszy wózek spacerowy | według Centrum Wózków

Wiele osób stojących przed wyborem wózka spacerowego zastanawia się, który model będzie najlepszy, na co zwrócić uwagę, czym się sugerować itp. Na to pytanie nie ma jednej i prostej odpowiedzi. Nie da się również wskazać konkretnego modelu jako tego najlepszego, niezależnie od sytuacji. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Najlepszy wózek spacerowy to taki, który w jak największym stopniu sprosta postawionym mu wymaganiom.

Jeśli jesteś aktualnie na etapie poszukiwania, być może artykuł ten pomoże Ci wybrać najlepszy wózek spacerowy. Warto pamiętać, że wybór wózka to nie tylko komfort dziecka, ale również Twój.

czytaj całość »
Ranking Top 5 Najlepszy wózek spacerowy do 1000 zł | według Centrum Wózków
Ranking Top 5 Najlepszy wózek spacerowy do 1000 zł | według Centrum Wózków

Coraz lepsza pogoda za oknem sprzyja codziennym spacerom lub wyjazdom z dzieckiem. A jeśli spacery i wyjazdy to oczywiście wózek spacerowy. Jaki powinien być najlepszy wózek spacerowy? Oczywiście taki, który w największym stopniu sprosta Twoim oczekiwaniom i potrzebom. Te zmieniają się w zależności od sytuacji. Dla jednych ważne będzie to żeby znaleźć wózek z dużymi kołami i amortyzacją. Dla innych najbardziej pożądanym rozwiązaniem będzie wózek mały po złożeniu. W tym artykule postaramy się omówić naszym zdaniem najlepsze wózki spacerowe do 1000 zł.

czytaj całość »
Ranking TOP 10 Najlepszy wózek dziecięcy głęboko spacerowy 2w1 klasy PREMIUM | według Centrum Wózków
Ranking: Najlepszy wózek 2w1 klasy PREMIUM | Top 10 według Centrum Wózków

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie w życiu każdego rodzica - szczególnie gdy na świat przychodzi pierwszy potomek. Wtedy koniecznym staje się poczynienie odpowiednich przygotowań zarówno tych mentalnych jak i materialnych. Skompletowanie wyprawki może pozornie wydawać się proste, ale w rzeczywistości spędza sen z powiek wielu przyszłym rodzicom. Zadają sobie pytanie: czym sugerować się podczas wyboru pierwszego wózka dla noworodka? Te czynniki jak zwykle są uzależnione od osobistych preferencji oraz oczekiwań. Chcąc nieco ułatwić Wam kwestię wyboru odpowiedniego wózka, postanowiliśmy stworzyć ranking najlepszych (według nas) zestawów 2w1.

czytaj całość »
Zimowa kurtka w foteliku samochodowym? Czyli jak przewozić dziecko w zimie
Zimowa kurtka w foteliku samochodowym? Czyli jak przewozić dziecko w zimie

"Jak przewozić dziecko zimą?" to temat powracający co roku, kiedy tylko zaczyna robić się nieco chłodniej. Odpowiedź wydaje się prosta. Ubieramy dziecko w ciepłą kurtkę, wkładamy do fotelika, zapinamy pasy, ściągamy i gotowe! ...nooo, nie do końca.

czytaj całość »
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy jesień 2020
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy jesień 2020

Publikacja jesiennej rundy testów ADAC 2020 za nami. Sama ilość przetestowanych modeli, jak również brak w zestawieniu kilku istotnych (naszym zdaniem) fotelików, trochę rozczarowuje, ale pocieszające jest to, że tym razem obyło się bez większych wpadek.

czytaj całość »
AKTUALIZACJA: Ranking "Najlepszy fotelik obrotowy" wg Centrum Fotelików 2020 / 1
AKTUALIZACJA: Ranking "Najlepszy fotelik obrotowy" wg Centrum Fotelików 2020 / 1

Kolejna runda testów ADAC = kolejna aktualizacja naszego rankingu. W oparciu o nowo przetestowane modele, prezentujemy ranking pod tytułem "Najlepszy fotelik obrotowy". Oczywiście najlepszy fotelik to taki, który oprócz wysokich wyników w testach zderzeniowych pasuje również do auta i dziecka. Pomimo iż, wszystkie modele, które znalazły się w naszym rankingu to według nas produkty, które warto brać pod uwagę podczas poszukiwania siedziska dla pociechy, to przymiarka przed zakupem jest jak najbardziej wskazana. Dopiero wtedy można podjąć świadomą i dobrą decyzję.  

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium