NAJLEPSZY FOTELIK DLA NOWORODKA ranking według Centrum Fotelików 2021


Wiosenna runda testów ADAC 2021 pozwala nam po raz kolejny zaktualizować ranking, w którym staramy się wybrać najlepszy fotelik dla noworodka. Kolejne testy oznaczają coraz większą ilość modeli, które można brać pod uwagę, dlatego zdecydowaliśmy, że w obecnym zestawieniu znajdą się tylko modele testowane w latach 2018 - 2021. Jeśli interesują Was poprzednie edycje naszego rankingu są ona dostępne tutaj: EDYCJA PIERWSZA, EDYCJA DRUGA

czytaj całość »
NAJLEPSZY FOTELIK UNIWERSALNY 9-36 kg lub 75-150 cm ranking według Centrum Fotelików 2021

Czy fotelik, który łączy w sobie kilka grup wagowych lub wzrostowych (fotelik samochodowy 9-36 kg, lub 76-150 cm) może być dobrym rozwiązaniem? Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oczywistym faktem jest dla nas to, że najlepszy fotelik samochodowy to taki, który pasuje do dziecka, auta i potrzeb. Z reguły zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są mniejsze grupy wagowe/wzrostowe. Mniejsze widełki zapewnią nam lepsze dopasowanie aktualnej do budowy dziecka, a często również i jego potrzeb. Czy zawsze? Sprawdźmy!

czytaj całość »
Porównanie Britax Römer Dualfix M i-Size i Britax Römer Dualfix 2R - różnice i podobieństwa

Nierzadko zdarza się, że jakiś producent fotelików wypuszcza na rynek kilka produktów, których nazwa jest łudząco podobna. Naturalnie produkt te różnią się między sobą, choć nie zawsze jest to w pełni widoczne zwłaszcza dla klienta, który widzi dany produkt po raz pierwszy. Natchnęło nas to do napisania serii artykułów, w których postaramy się przybliżyć Wam różnice pomiędzy takimi produktami.

czytaj całość »
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy: wiosna 2021
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy: wiosna 2021

Tuż przed Dniem Matki, 25.05.2021 doczekaliśmy się publikacji wiosennej rundy testów ADAC 2021. Jak co roku do testów wykorzystano najpopularniejsze modele z różnych grup wagowych/wzrostowych. Pod względem bezpieczeństwa tylko jeden fotelik doczekał się oceny negatywnej (Chicco Kiros w zestawie z bazą ISOFIX) - podczas testu fotelik "wyrwał" się z bazy. Oprócz tego trzy modele (Swando Marie 2, Ossan Oreo 360, BeSafe iZi Go Modular X1) otrzymały ocenę negatywną ze względu na obecność szkodliwych substancji w tapicerce - co pomimo pozytywnych wyników prób zderzeniowych rzutuje na cały werdykt końcowy.

czytaj całość »
Czy zagłówek samochodowy musi zostać zdemontowany podczas instalacji fotelika dla starszaka? Testy ÖAMTC
Fotelik dla starszaka a zagłówek samochodowy | testy zderzeniowe ÖAMTC

Prawidłowy montaż fotelika samochodowego ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa maluchów w razie wypadku. Dzisiejszy wpis poświęcimy tematowi, który dotyczy zagłówka samochodowego, a właściwie tego czy instalując w aucie fotelik dla starszaka, należy go usunąć czy raczej zostawić.

czytaj całość »
Ranking TOP 5 Najepszy wózek dziecięcy głęboko spacerowy 2w1 do 2000 zł | według Centrum Wózków
Ranking TOP 5 Najepszy wózek dziecięcy głęboko spacerowy 2w1 do 2000 zł | według Centrum Wózków

"Jaki wózek dziecięcy wybrać?" - to pytanie zadaje sobie niejeden rodzic będący na etapie kompletowania wyprawki. Czynników, które warto wziąć pod uwagę jest wiele. Zdajemy sobie sprawę, że wybierając pierwszy wózek nie każdy od razu wie, czego chce, dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was zestawienie najlepszych, naszym zdaniem, produktów w kategorii wózek głęboko spacerowy 2w1. W tym artykule skupiliśmy się na wózkach bardziej przystępnych cenowo (do 2000 zł), a samej selekcji dokonaliśmy na podstawie takich cech jak: funkcjonalność, prowadzenie, ergonomia, jakość wykonania itp.

czytaj całość »
Ranking Top 10 Najlepszy wózek spacerowy | według Centrum Wózków
Ranking Top 10 Najlepszy wózek spacerowy | według Centrum Wózków

Wiele osób stojących przed wyborem wózka spacerowego zastanawia się, który model będzie najlepszy, na co zwrócić uwagę, czym się sugerować itp. Na to pytanie nie ma jednej i prostej odpowiedzi. Nie da się również wskazać konkretnego modelu jako tego najlepszego, niezależnie od sytuacji. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Najlepszy wózek spacerowy to taki, który w jak największym stopniu sprosta postawionym mu wymaganiom.

Jeśli jesteś aktualnie na etapie poszukiwania, być może artykuł ten pomoże Ci wybrać najlepszy wózek spacerowy. Warto pamiętać, że wybór wózka to nie tylko komfort dziecka, ale również Twój.

czytaj całość »
Ranking Top 5 Najlepszy wózek spacerowy do 1000 zł | według Centrum Wózków
Ranking Top 5 Najlepszy wózek spacerowy do 1000 zł | według Centrum Wózków

Coraz lepsza pogoda za oknem sprzyja codziennym spacerom lub wyjazdom z dzieckiem. A jeśli spacery i wyjazdy to oczywiście wózek spacerowy. Jaki powinien być najlepszy wózek spacerowy? Oczywiście taki, który w największym stopniu sprosta Twoim oczekiwaniom i potrzebom. Te zmieniają się w zależności od sytuacji. Dla jednych ważne będzie to żeby znaleźć wózek z dużymi kołami i amortyzacją. Dla innych najbardziej pożądanym rozwiązaniem będzie wózek mały po złożeniu. W tym artykule postaramy się omówić naszym zdaniem najlepsze wózki spacerowe do 1000 zł.

czytaj całość »
Ranking TOP 10 Najlepszy wózek dziecięcy głęboko spacerowy 2w1 klasy PREMIUM | według Centrum Wózków
Ranking: Najlepszy wózek 2w1 klasy PREMIUM | Top 10 według Centrum Wózków

Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie w życiu każdego rodzica - szczególnie gdy na świat przychodzi pierwszy potomek. Wtedy koniecznym staje się poczynienie odpowiednich przygotowań zarówno tych mentalnych jak i materialnych. Skompletowanie wyprawki może pozornie wydawać się proste, ale w rzeczywistości spędza sen z powiek wielu przyszłym rodzicom. Zadają sobie pytanie: czym sugerować się podczas wyboru pierwszego wózka dla noworodka? Te czynniki jak zwykle są uzależnione od osobistych preferencji oraz oczekiwań. Chcąc nieco ułatwić Wam kwestię wyboru odpowiedniego wózka, postanowiliśmy stworzyć ranking najlepszych (według nas) zestawów 2w1.

czytaj całość »
Zimowa kurtka w foteliku samochodowym? Czyli jak przewozić dziecko w zimie
Zimowa kurtka w foteliku samochodowym? Czyli jak przewozić dziecko w zimie

"Jak przewozić dziecko zimą?" to temat powracający co roku, kiedy tylko zaczyna robić się nieco chłodniej. Odpowiedź wydaje się prosta. Ubieramy dziecko w ciepłą kurtkę, wkładamy do fotelika, zapinamy pasy, ściągamy i gotowe! ...nooo, nie do końca.

czytaj całość »
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy jesień 2020
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy jesień 2020

Publikacja jesiennej rundy testów ADAC 2020 za nami. Sama ilość przetestowanych modeli, jak również brak w zestawieniu kilku istotnych (naszym zdaniem) fotelików, trochę rozczarowuje, ale pocieszające jest to, że tym razem obyło się bez większych wpadek.

czytaj całość »
AKTUALIZACJA: Ranking "Najlepszy fotelik obrotowy" wg Centrum Fotelików 2020 / 1
AKTUALIZACJA: Ranking "Najlepszy fotelik obrotowy" wg Centrum Fotelików 2020 / 1

Kolejna runda testów ADAC = kolejna aktualizacja naszego rankingu. W oparciu o nowo przetestowane modele, prezentujemy ranking pod tytułem "Najlepszy fotelik obrotowy". Oczywiście najlepszy fotelik to taki, który oprócz wysokich wyników w testach zderzeniowych pasuje również do auta i dziecka. Pomimo iż, wszystkie modele, które znalazły się w naszym rankingu to według nas produkty, które warto brać pod uwagę podczas poszukiwania siedziska dla pociechy, to przymiarka przed zakupem jest jak najbardziej wskazana. Dopiero wtedy można podjąć świadomą i dobrą decyzję.  

czytaj całość »
AKTUALIZACJA: Ranking "Najlepszy fotelik dla starszaka 15-36 kg lub 100-150 cm" według Centrum Fotelików 2020 / 1
AKTUALIZACJA: Ranking "Najlepszy fotelik dla starszaka 15-36 kg lub 100-150 cm" według Centrum Fotelików 2020 / 1

Za nami kolejna runda testów ADAC. Wiosenne wyniki pozwalają nam po raz kolejny zaktualizować nasz ranking, w którym staramy się wybrać najlepszy fotelik dla starszaka. Najlepszy oczywiście pod względem wyników w testach zderzeniowych. Każdy z przedstawionych tu modeli jest według nas produktem wartym uwagi - pod jednym warunkiem. Fotelik musi pasować do dziecka i auta.

czytaj całość »
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy wiosna 2020
Testy zderzeniowe ADAC - wyniki rundy wiosna 2020

Jak co roku na wiosnę cała branża, której obszar zainteresowań obejmuje foteliki samochodowe dla dzieci czeka z niecierpliwością na wyniki kolejnej rundy testów ADAC. Rok 2020 nie jest pod tym względem wyjątkiem, choć istniało ryzyko, że ograniczenia i przestoje związane ze światową pandemią koronawirusa znacząco opóźnią wiosenną publikacje. Tak się na szczęście nie stało.

czytaj całość »
Dobór fotelika do samochodu. Czym jest i dlaczego to takie ważne?
Dobór fotelika do samochodu. Czym jest i dlaczego to takie ważne?

Czy dobór fotelik do samochodu naprawdę jest taki ważny? O co chodzi z przymiarkami fotelika do dziecka, do auta. Tyle się o tym mówi, choć niestety nie każdy wie na czym polega prawdziwy dobór fotelika. Co może nie pasować jeśli fotelik jest mocowany za pomocą ISOFIX? Czy nie można po prostu kupić fotelika przez internet? Skoro ma dobre wyniki w testach ADAC, to chyba będzie bezpieczny?! No właśnie nie do końca...

czytaj całość »
Bezpieczny fotelik obrotowy dla malucha ? Joie i-Spin 360
Bezpieczny fotelik obrotowy dla malucha ? Joie i-Spin 360

Ci z Was, którzy szukają fotelika obrotowego, oferującego wysoki poziom ochrony i chcący pogodzić to z przystępną ceną, śmiało mogą sprawdzić model Joie i-Spin 360. Jesienna runda testów ADAC w 2019 roku potwierdziła bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki oferuje ten fotelik. i-Spin 360 to kolejny model z funkcją obrotu w ofercie Joie (kliknij i zobacz wszystkie modele obrotowe tego producenta), ale w całej "rodzinie" jest zdecydowanie najbardziej dopracowany. W ocenie ogólnej bezpieczeństwa fotelik otrzymał ocenę 4, ale szczególną uwagę warto zwrócić na testy zderzenia bocznego. W tym przypadku fotelik otrzymał ocenę 5/5.

czytaj całość »
Bezpieczny fotelik dla noworodka: Cybex Cloud Z
Bezpieczny fotelik dla noworodka: Cybex Cloud Z

Narodziny dziecka to bardzo ważny etap w życiu każdego rodzica. Niestety kompletowanie wyprawki dla maluszka jest dla wielu nie lada kłopotem, zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy wyboru fotelika samochodowego. Przeszukując rynek w poszukiwaniu tego "jedynego" podjąć decyzję jest niezwykle ciężko. W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam sylwetkę jednego z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych modeli z oferty Cybex - Cloud Z i-Size.

czytaj całość »
Bezpieczny fotelik dla starszaka 15-36 kg? Recaro Monza Nova 2 Seatfix
Bezpieczny fotelik dla starszaka 15-36 kg? Recaro Monza Nova 2 Seatfix

Recaro Monza Nova 2 Seatfix/ to kolejny model który polecamy z czystym sumieniem jako propozycja dla starszych dzieci. Marka której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Szeroko kojarzone przez pryzmat motosportu dla większość przedstawicieli brzydszej płci, Recaro jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych brandów fotelików samochodowych na naszym rynku.

czytaj całość »
AKTUALIZACJA: Ranking "Najlepszy fotelik dla noworodka" wg Centrum Fotelików 2019
AKTUALIZACJA: Ranking "Najlepszy fotelik dla noworodka" wg Centrum Fotelików 2019

Ruszamy z następną aktualizacją naszego rankingu. Tym razem po raz kolejny bierzemy na warsztat fotelik dla noworodka (poprzedni ranking dostępny tutaj). Biorąc pod uwagę najświeższe wyniki testów ADAC z 2019 roku, do naszego zestawienia trafiły aż 4 nowe modele.

Póki co nie ma zmiany lidera, ale za to wyniki stały się zdecydowanie bardziej wyrównane. Różnica w średniej ocenie pomiędzy miejscami 1-10 to zaledwie 0,9 punku. To naprawdę bardzo niewiele. W związku z tym trzymanie się kurczowo pozycji danego modelu nie ma większego sensu, bo nie zmienia tu dużo. Tytuł rankingu "Najlepszy fotelik dla noworodka" jest w tym przypadku bardzo na miejscu, bo każdy z tych modeli można nazwać najlepszym.

czytaj całość »
AKTUALIZACJA: Ranking "Najlepszy fotelik dla starszaka 15-36 kg lub 100-150 cm" według Centrum Fotelików 2019
AKTUALIZACJA: Ranking "Najlepszy fotelik dla starszaka 15-36 kg lub 100-150 cm" według Centrum Fotelików 2019

Najnowsze testy ADAC których wyniki zostało opublikowane wiosną i jesienią 2019 roku, nie przyniosły spektakularnych zmiana w zestawieniu najlepiej ocenionych pod kątem bezpieczeństwa fotelików dla starszaków. Pomimo tego, że ADAC przetestował w tym roku (tylko) 4 modele w grupie 15-36 kg do naszego zestawienia załapał się zaledwie jeden model Britax Römer Kidfix III M - choć od razu przebojem objął on pierwsze miejsce.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium