facebook

Bezpieczny fotelik dla starszaka 15-36 kg? Britax Römer Kidfix III M

Bezpieczny fotelik dla starszaka 15-36 kg? Britax Römer Kidfix III M

Najnowsze, majowe testy ADAC wyłoniły nowego lidera grupy 15-36kg. Został nim model Britax Römer Kidfix III M. Fotelik jest częścią ogromnej rodziny fotelików Kidfix, znanej i cenionej przez rodziców od lat.

Fotelik zaprojektowano i wyprodukowano w Niemczech, co widać już na pierwszy rzut oka biorąc po uwagę walory jakościowe i estetyczne. Materiały skorupy, elementy regulacyjne, ISOFIX - wszystko zostało precyzyjnie spasowane i robi naprawdę dobre wrażenie.

Oprócz dobrego wykonania, testy ADAC opublikowane w maju 2019 potwierdziły bardzo wysoką skuteczność w ochronie dziecka. Kidfix III M został nie tylko liderem obecnej rundy testowej w swojej grupie wagowej, ale również jednym z najlepiej ocenionych pod kątem bezpieczeństwa foteli 15-36 kg ostatnich lat (4/5 w przypadku testu zderzenia czołowego i 5/5 w przypadku testu zderzenia bocznego)

Zastosowana w foteliku prowadnica SecureGuard pomaga chronić delikatne okolice brzucha dziecka poprzez dodatkowy – czwarty punkt zaczepienia standardowego 3-punktowego pasa bezpieczeństwa. Utrzymując pas biodrowy w optymalnym położeniu. Zaczep pomaga zredukować siły oddziałujące na brzuch w sytuacji kolizji czołowej aż do 35 %*, dając dziecku jednocześnie swobodę ruchów podczas jazdy.
*Wewnętrzne testy Britax Römer z użyciem manekina Q6, reprezentującego przeciętnego sześciolatka

W stosunku do swojego poprzednika (Kidfix II XP SICT), Kidfix III M ma dłuższe siedzisko, co sprawia, że jest bardziej komfortowy zwłaszcza dla wyższych pasażerów. Niestety to, co dla starszych dzieci jest plusem, może okazać się nie lada przeszkodą dla młodszych pasażerów, dlatego fotel koniecznie należy zmierzyć przed zakupem. O kilka procent zostały również powiększone wymiary wewnętrzne. Nie jest to może duża różnica, ale wprawne oko wychwyci te zmiany.

W foteliku nie mogło zabraknąć także zaawansowanego systemu ochrony bocznej SICT - to ten taki rozkręcany od boku fotelika dynks, który pochłania część sił powstałych podczas zderzenia. To w połączeniu z dużymi bocznymi skrzydłami, oraz obszernym zagłówkiem, zapewnia bardzo wysoką ochronę głowy i kręgosłupa dziecka.

Podsumowując, Britax Römer Kidfix III M to obecnie jedna z najciekawszych propozycji w przedziale fotelików z grupy 15-36 kg. Oczywiście mimo tego, że oceny w tej rundzie testów ADAC potwierdziły tylko to, że niemiecki gigant branży po raz kolejny może pochwalić się świetnym produktem nie zwalnia to z konieczności przymiarki fotelika zarówno do dziecka jak i auta.

Kidfix III M jest naturalnie dostępny w każdym salonie Centrum Fotelików. Serdecznie zapraszamy zatem na przymiarki, a już niedługo w naszej ofercie znajdziecie model Kidfix III S - to samo siedzisko ale z dodatkowym elementem - XP PAD czyli specjalna nakładka na pas barkowy, która zapobiega uderzeniu podbródka dziecka w klatkę piersiową, pochłaniając do 30%* energii. Szarpnięcie głową do przodu jest mniej gwałtowne, a kark lepiej chroniony. Jednocześnie piankowa nakładka zapewnia dodatkowe wyściełanie na brzegach pasa bezpieczeństwa.
*Testy wewnętrzne Britax Römer 2019

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl