facebook

Bezpieczny fotelik dla starszaka 15-36 kg? Recaro Monza Nova 2 Seatfix

Bezpieczny fotelik dla starszaka 15-36 kg? Recaro Monza Nova 2 Seatfix

Marka której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Szeroko kojarzone przez pryzmat motosportu dla większość przedstawicieli brzydszej płci, Recaro jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych brandów fotelików samochodowych na naszym rynku.

Monza Nova 2 Seatfix to fotelik dla starszaka od około 4 roku życia – grupa wagowa 15-36 kg. Montaż fotelika odbywa się za pomocą systemu ISOFIX (choć dopuszcza się również instalacje opartą tylko na pasie samochodowym). Jak wszystkie fotele w tej kategorii wagowej, zamiast pasów wewnętrznych, dziecko zapięte jest za pomocą 3 punktowego pasa samochodowego. W tym celu Monza ma znakomicie wyprofilowane prowadnice pasa biodrowego, dzięki czemu w większości przypadków, prowadzony jest on idealnie po udach oraz dodatkowe uchwyty w zagłówku, które pozwalają na korektę odcinka diagonalnego. Monza charakteryzuje się również mocno rozbudowanymi osłonami bocznymi wbudowanymi w oparcie fotelika. Jest to system Advanced Side Protection, stanowiący dodatkowy element ochrony bocznej, który działa i to całkiem nieźle, co potwierdziły testy zderzeniowe ADAC. Jest to jak do tej pory jeden z najlepiej ocenionych fotelików w teście zderzenia bocznego. Ocena ogólna bezpieczeństwa wydana przez ADAC to 4.

Poza bezpieczeństwa, fotelik cechuje wysoka jakość wykonania, dobrej jakości tkaniny, a także dodatkowe funkcje, niespotykane u innych producentów, jak na przykład system audio wbudowany w zagłówku, który zapewnia rozrywkę dla pociech w trakcie dłuższych podróży. Wysoko podnoszony zagłówek oraz ergonomiczne oparcie w kształcie litery V są w stanie umilić podróż nawet tych bardziej wymagających maluchów. Oprócz tego zagłówek fotelika wyposażono również w swego rodzaju poduszkę powietrzną, którą można napompować za pomocą gruszki i w ten sposób wyregulować jego głębokość.

 

Na rynku dostępny jest również bliźniaczy model - Monza Evo Seatfix. Gdyby ktoś uznał, że nie potrzebuje ani systemu audio, ani poduszki regulującej głębokość zagłówka, może trochę oszczędzić, nie obniżając jednocześnie poziomu bezpieczeństwa. Model Evo Seatfix również otrzymał ocenę 4 za bezpieczeństwo w testach zderzeniowych ADAC.

Recaro Monza Nova 2 Seatfix/ Evo to kolejny model który polecamy z czystym sumieniem jako propozycja dla starszych dzieci. Oczywiście niezbędna w tym przypadku jest przymiarka fotelika zarówno do auta jak i do dziecka. Niezależnie od tego w jakich superlatywach opisany może być fotelik, jego zalety nie znaczą nic jeśli nie zostanie prawidłowo dobrany oraz użytkowany. Obydwie wersje dostępne są w naszych salonach. dlatego jeśli jesteście zainteresowanie tym modelem zapraszamy do naszych salonów stacjonarnych których listę znajdziecie TUTAJ.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl