facebook

Bezpieczny fotelik uniwersalny 9-36 kg? GB Everna-Fix

Bezpieczny fotelik uniwersalny 9-36 kg? GB Everna-Fix

Szukając fotelika dla swojej pociechy, duża część naszych klientów pyta jaki przedział wagowy wybrać. Do 18, 25 czy może 36 kg? Biorąc pod uwagę obecne tempo życia statystycznego Kowalskiego, wielu z Was chciałoby kupić jeden fotelik i mieć spokój na dłuższy czas lub po prostu zapomnieć o tym temacie. No cóż, będąc rodzicem nie mogę powiedzieć, że tego nie rozumiem. O ile mogę z całą powagą przyznać, że przedział wagowy 9-36 kg nie jest idealny i nie w każdej sytuacji sprawdzi się tak samo dobrze, to jednak w naszej pracy w Centrum Fotelików zdarza się spotykać rodziców, dla których będzie to opcja bardziej optymalna, niż inne dostępne rozwiązania.

GB Everna-Fix, którego sylwetkę przybliżymy w tym artykule, to obecnie jeden z najlepszych pod względem bezpieczeństwa przedstawicieli grupy 9-36 kg. Potwierdziły to opublikowanie niedawno (22.10.2019) wyniki jesiennej rundy testów zderzeniowych ADAC. Zarówno w ocenie ogólnej jak i za samo bezpieczeństwo fotelik otrzymał notę 4/5. Ranking najlepszych wg nas fotelików 9-36 kg znajdziecie klikając w ten LINK

 

 

 

Ocena bezpieczeństwa testów ADAC składa się w 40% z oceny zderzenia bocznego, kolejnych 40% za zderzenie czołowe i po 10% za stabilność w pojeździe i prowadzenie pasa. I tutaj zaczyna się robić ciekawie, bo o ile ocena jaką GB Everna-Fix otrzymał za zderzenie czołowe (wygląda to podobnie jak w innych porównywalnych modelach montowanych przodem do kierunku jazdy), to zderzenie boczne jest już zdecydowanie powyżej normy - fotelik otrzymał w tej próbie 5/5.

Jak każdy model 9-36 kg, GB Everna-Fix rośnie wraz z dzieckiem. Zaczynamy od zapięcia malucha za pomocą pasów wewnętrznych (grupa 9-18 kg), a kończymy na pasie samochodowym (15-36 kg), do czego siedzisko zostało bardzo dobrze przystosowane (prowadnice pasa biodrowego i barkowego). Gdybym miał tu opisać szczegółowo wszystkie funkcje i dodatki w jakie został wyposażony GB Everna-Fix, artykuł ten byłby zdecydowanie za długi i stanowczo zbyt nudny. Ciekawskich zapraszam do oferty z naszej strony internetowej dostępnej TUTAJ,a najlepiej do wizyty w naszych salonach Centrum Fotelików.

Tak pokrótce jednak to co znajdziecie w foteliku, to oczywiście regulacja odchylenia siedziska, pięciopunktowa uprząż wewnętrzna (dla dzieci w grupie 9-18 kg), której wysokość jest zintegrowana z wysokością zagłówka, montaż za pomocą ISOFIX + Top Tether i wbudowany w siedzisko system L.S.P (to w dużej mierze systemowi L.S.P fotelik zawdzięcza tak wysoki wynik w testach zderzenia bocznego).

To czemu jednak warto poświęcić kilka zdań więcej, i to co tak naprawdę wyróżni ten fotelik z tłumu innych modeli 9-36 kg to w zasadzie dwa elementy:

System Er-Tech - czyli innowacyjna technologia pochłaniania energii powstałej w skutek zderzenia czołowego. Zgodnie z badanami producenta, technologia ta pozwala zmniejszyć przeciążenia, a co za tym obrażenia pasażera

 

 

 

 

Opatentowany odchylany zagłówek. To unikalne rozwiązanie powoduje, że punkt ciężkości głowy dziecka przesuwa się delikatnie do tyłu, mając za zadanie zapobiegać opadaniu główki do przodu podczas snu. Głowa dziecka przez cały czas znajduje się w bezpiecznej strefie zagłówka, co jest szczególnie istotne w momencie kolizji bocznej.

Czym zatem GB Everna-Fix jest dobrym wyborem w przypadku ukierunkowania się na modele z grupy 9-36 kg? Tak, pod jednym ale za to niezmiernie ważnym warunkiem czyli tym, że fotelik pasuje zarówno do auta jak i do dziecka. Powtarzamy to jak mantrę, ale bez przymiarki anu rusz. Każde dziecko jest inne, a każdy dobór należy traktować indywidualnie, dlatego warto w tym temacie zaufać specjalistom
.

W salonach Centrum Fotelików możecie zawsze skorzystać z pomocy naszych techników i przymierzyć najlepsze modele dostępne na rynku, w tym również GB Everna-Fix.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl