CYBEX ANORIS T2 i-Size - nowa odsłona najbardziej innowacyjnego fotelika na świecie!

CYBEX ANORIS T2 i-Size - nowa odsłona najbardziej innowacyjnego fotelika na świecie!

To już ponad 2 lata odkąd model Cybex Anoris T i-Size zrewolucjonizował rynek fotelikowy. Najnowocześniejszy i najbardziej innowacyjny fotelik samochodowy, zyskał grono fanów na całym świecie, łamiąc powszechne schematy i wprowadzając powiew świeżości w podejściu do bezpieczeństwa dzieci w samochodach.

Wprowadzając Anoris T i-Size, Cybex chciał stworzyć najbezpieczniejszy fotelik samochodowy zapinany przodem do kierunku jazdy, nie rezygnując z najwyższego poziomu ochrony dostępnego do tej pory jedynie w fotelikach RWF. Skąd ta decyzja? Dlaczego zamiast rozwijać koncepcję fotelików tyłem, Cybex zdecydował się na całkowicie odmienne rozwiązanie? Głównym powodem były badania wskazujące na to, że ponad 80 procent dzieci poniżej 2 roku życia zaczyna jeździć przodem (!!!), choć fotelik, którego używają rodzice, oferuje możliwość jazdy tyłem do przynajmniej 4 lat. Abstrahując od powodów przedwczesnego odwracania fotela, bo to temat na osobny artykuł, fakt pozostaje faktem i tak się po prostu dzieje.

W jaki sposób można zaoferować dziecku ochronę tak dobrą lub lepszą niż w fotelikach RWF, jednocześnie korzystając w pełni z udogodnień fotelików przodem? Choć wdrożenie tej idei było nie lada wyzwaniem, to sama koncepcja okazała się całkiem prosta – zastosujmy w foteliku dziecięcym poduszkę powietrzną, podobną do tej montowanej w samochodach. System doskonale znany, stosowany powszechnie w każdym dostępnym na rynku aucie, który został sprawdzony w setkach tysięcy zderzeń. Dziś to oczywisty i niezbędny element wyposażenia aut, który zwiększa bezpieczeństwo i w krytycznej sytuacji ma za zadanie uratować zdrowie i życie. Jeżeli działa w samochodzie, to zadziała też w foteliku! Tak właśnie koncept poduszki powietrznej stał się kluczem do stworzenia produktu, który zapewni dziecku maksymalną możliwą ochronę, ale będzie pozbawiony wszystkich wad fotelików RWF.

Cybex Anoris T i-Size - model który zdeklasował konkurencję w testach ADAC i udowodnił, że foteliki samochodowe mogą być nadal innowacyjne, stał się hitem sprzedaży w wielu krajach, w tym w Norwegii, która przecież, jako część Skandynawii, jest kolebką jazdy tyłem. Od premiery Anorisa T mijają prawie 3 lata i jak przystało na firmę, która mówi o sobie, że „nie zatrzymuje się w innowacjach” doczekaliśmy się nowej wersji. Mam zaszczyt zaprezentować Ci najnowszą odsłonę tego wyjątkowego produktu – Cybex Anoris T2 i-Size.

*Podczas testów zderzeniowych ADAC/OEAMTC 2021, fotelik Cybex Anoris T i-Size uzyskał maksymalne 5 gwiazdek i ocenę bardzo dobrą zarówno w kategorii bezpieczeństwa, jak i ocenie ogólnej, która jest wypadkową m.in. bezpieczeństwa, ergonomii, łatwości użytkowania, czy też obecności substancji szkodliwych. Dzięki doskonałym właściwościom w obrębie pasywnej oraz aktywnej ochrony fotelik Anoris T jest o 50% bezpieczniejszy niż konkurencyjne modele ustawione przodem do kierunku jazd

Podobnie jak jego poprzednik, Cybex Anoris T2 i-Size jest homologowany od 76 cm wzrostu i 15 miesiąca życia oraz montuje się go przodem do kierunku jazdy przez ISOFIX. Działanie systemu opiera się na zabezpieczeniu dziecka przez osłonę tułowia, w której umieszczona została poduszka powietrzna. Zainstalowany w foteliku algorytm co 5 milisekund dokonuje pomiaru z szeregu czujników i akcelerometrów umieszczonych między innymi w prowadnicach ISOFIX, a w razie konieczności samo wypełnienie poduszki sprężonym powietrzem zajmuje do 40 milisekund, czyli 10 razy mniej niż mrugnięcie ludzkiego oka!

Dzięki temu podczas kolizji, pełne napełnienie poduszki następuje jeszcze zanim głowa dziecka rozpocznie ruch do przodu. Sama poduszka rozkłada się na kształt litery 'C' osłaniając całe ciało dziecka, chroniąc głowę i szyję, narządy wewnętrzne, a także okolice kolan. Cytując inżynierów Cybex – chroni dziecko od kolan po same uszy. Co niezwykle istotne, zastosowano tu napełnianie zimnym, sprężonym powietrzem, a nie gazami powstałymi przy detonacji materiału pirotechnicznego. Przy zastosowaniu takiej metody dziecko nie jest narażone na poparzenia, a huk wystrzału poduszki jest zredukowany do minimum oraz absolutnie bezpieczny dla jego małych uszu. W stosunku do modelu T, w najnowszym Anorisie udało się jeszcze bardziej dopracować samą konstrukcję i algorytm poduszki, dzięki czemu wg badań, zwiększono bezpieczeństwo o dodatkowe 5%

Co jeszcze wyróżnia Anoris T2 i dlaczego ponownie warto postawić na flagowy model spod szyldu Cybex? Przede wszystkim Anoris T2 to rozwiązanie naprawę na długie lata. Rozszerzony został zakres wzrostowy z dotychczasowych 115 do 125cm, co umożliwia dziecku komfortową i bezpieczną jazdę nawet do 7 roku życia. Dla porównania jest to o wiele dłuższy okres użytkowania niż w przypadku innych fotelików pośrednich, np. większości obrotowych konstrukcji. Takie modele na ogół wystarczają do około 4 roku życia, a przypomnijmy, że znaczna część z nich jest obracana przodem przedwcześnie.

Widoczną na pierwszy rzut oka zmianą jest sam rozmiar zastosowanej w modelu Anoris T2 i-Size osłony tułowia - został on zredukowany aż o 25%. Mniejsza osłona, to mniej ograniczona mobilność dziecka, widoczność, większa wygoda i automatycznie wyższa radość z podróży. Zmienił się również system zapinania oraz regulowania samej osłony. W nowej wersji regulacja odbywa się za pomocą wygodnego, centralnego przycisku, umieszczonego w przedniej części, a sztywna taśma, zastosowana zamiast pasów sprawa, że osłona nie opada podczas usadzania dziecka. Wszystko to dla zmaksymalizowania wygody użytkowania zarówno dziecka jak i rodzica. Łącząc te trzy elementy i rezygnując z pasów wewnętrznych fotela, uzyskano niespotykaną do tej pory ergonomię, a zapięcie i wypięcie dziecka z fotelika trwa dosłownie sekundę!

Cybex Anoris T2 to także zmiana materiałów i tapicerek. Pasywna wentylacja fotelika w połączeniu z wysokiej jakości tkaninami, a w części oddychającą siatką typu mesh (w tapicerkach PLUS), zagwarantują optymalną cyrkulację i obieg powietrza. Dzięki temu dziecko będzie się mniej pocić podczas jazdy. Pod tym kątem przeprojektowano również samą osłonę tułowia. Na uwagę zasługuje również dodanie daszka przeciwsłonecznego w tapicerkach PLUS, który osłoni malucha przed ostrym słońcem a w razie wypadku zapewni dodatkową ochronę przed drobnymi przedmiotami.

Podsumowując, Cybex Anoris T2 i-Size to jedna z najgorętszych premier tego roku. Znany i ceniony fotelik idzie z duchem czasu otrzymując szereg kolejnych udoskonaleń i poważny update. Maksymalne bezpieczeństwo idzie w parze z nieporównywalną wygodą dziecka i prostotą użytkowania dla rodzica sprawiając, że jest to prawdziwy game changer. Dowodem na to, jaką rewolucją jest technologia zastosowana w Anorisach niech będzie fakt, że szwedzki instytut VTI, znany z popularnego w Polsce "Test Plus", odmówił przetestowania modelu T, zasłaniając się nie do końca zrozumiałymi i poważnymi argumentami. Pozostawiamy to jednak bez komentarza...

Na prezentację i przymiarki modelu zapraszamy do naszych salonów Centrum Fotelików i Wózków w Krakowie, Katowicach i Rzeszowie. Do zobaczenia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium