facebook

Cybex SensorSafe - czyli co zrobić aby fotelik samochodowy był jeszcze bezpieczniejszy

Cybex SensorSafe - czyli co zrobić aby fotelik samochodowy był jeszcze bezpieczniejszy

Czy zastanawialiście się kiedyś, gdzie dziś byłby świat, gdybyśmy nie wyznaczali sobie coraz to nowych celów i nie podnosili poprzeczki coraz wyżej? Człowiek z natury jest istotą, która dąży do rozwoju, poprawiając często to, co już jest dobre. Ok, ale ile może zmienić się jeszcze w tak prostej materii jak fotelik samochodowy? Mamy 2018 rok i takie produkty jak fotelik obrotowy montowany tyłem do kierunku jazdy albo tyłem i przodem powoli stają się codziennością. Mamy ISOFIX, innowacyjne systemy ochrony bocznej, modele które rosną wraz z dzieckiem itp. Wymieniać można długo. Czy można wymyślić coś jeszcze? Oczywiście, że można! :) Ograniczeniem jest wyłącznie nasza wyobraźnia.

Cybex SensorSafeCybex jest jednym z najbardziej innowacyjnych producentów fotelików na świecie, a efektem ich najnowszych badań jest wprowadzenie technologii SensorSafe do swoich fotelików. Brzmi kosmicznie - bo takie jest!

Czym jest system SensorSafe?

W kilku prostych słowach to technologia, której zadaniem jest zapobieganie możliwym sytuacjom krytycznym w samochodzie. W każdym roku nie tylko w Polsce, w okresie letnim jak bumerang wraca temat pozostawiania pociech w samochodach bez żadnego nadzoru. I o ile żaden rodzić umyślnie nigdy nie zostawiłby dziecka samego w nagrzanym aucie, to wiele z tych sytuacji wynika zwyczajnie z pośpiechu lub roztargnienia.

Cybex wyszedł temu naprzeciw wprowadzając system SensorSafe. To jeszcze nie wszystko - w innych sytuacjach, które mogą być niebezpieczne dla dziecka – w momencie rozpięcia pasów bezpieczeństwa, nieodpowiedniej temperatury ciała lub zbyt długiego okresu podróżowania, rodzice otrzymują sygnał dźwiękowy, a także powiadomienie na swojego smartfona, aby móc jak najszybciej zareagować. Brzmi ciekawie prawda? Aplikacja jest darmowa i działa zarówno z iOS i Android. Podobno jest też dostępna w kilku językach, ale nie doszedłem jeszcze do tego jak się to zmienia :)

FUNKCJE SENSORSAFE

  • Kontrola systemu pasów bezpieczeństwa

Klamra SENSORSAFE utrudnia dzieciom wydostanie się z pasów bezpieczeństwa. System odnotowuje także czy pasy są rozpięte i za pomocą aplikacji natychmiast wysyła komunikat oraz alarmuje kierowcę sygnałem dźwiękowym.

  • Czujnik temperatury

Aktywowany SENSORSAFE stale mierzy temperaturę wewnątrz samochodu i ostrzega jeśli temperatura otoczenia dziecka jest za wysoka lub za niska a tym samym zagraża jego zdrowiu. System zapobiega w ten sposób przed przegrzaniu lub wychłodzeniu dziecka.

  • Kontrola pozostawienia dziecka w samochodzie

SENSORSAFE sprawia, że dziecko nie pozostanie samo w samochodzie. W momencie, gdy rodzic opuszcza auto, a zapięte dziecko jest[ nadal w środku, aplikacja SENSORSAFE wyśle powiadomienie i po pewnym czasie przypomni kierowcy lub wybranym numerom kontaktowym o konieczności interwencji.

  • Przerwa w podróży

Długie podróże z dziećmi, bez stosowania zasady "max. 2 godz. jazdy i 20 min. przerwy" nie są zalecane przez ekspertów. Jeśli zostanie przekroczony zalecany czas podróży, SENSORSAFE odnotuje to i wyśle powiadomienie na telefon.

  • Poprawna instalacja

Funkcja ta zagwarantuje, że żadna z czynności instalacyjnych fotelika nie zostanie pominięta. Łatwa w zrozumieniu lista przypomni o poszczególnych punktach instalacji fotelika, takich jak użycie systemu LSP lub poprawna instalacja przez ISOFIX. Przypomni także o potrzebie dokonania zmian w foteliku wraz ze wzrostem dziecka.

 

INFORMACJE TECHNICZNE:

  • Bateria typu CR2032 (w zestawie)
  • Kompatybilny z pojazdami wyposażonymi w OBD II

Już od wielu lat produkty "smart" przenikają do naszego życia codziennego. W tym przypadku, może to być kolejny ważny krok na drodze do zapewnienia dzieciom najwyższych standardów bezpieczeństwa. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko się cieszyć i zachęcać wszystkich rodziców do korzystania z najnowszych rozwiązań technologicznych proponowanych przez wiodących producentów. Na koniec dodamy jeszcze, że technologia ta ma ogromny potencjał i zapewne jest to dopiero początek funkcjonalności zarówno samego czujnika SensorSafe, jak i dedykowanej do niego aplikacji.

Zobaczcie sami jak działa SensorSafe w praktyce

 

TECHNOLOGIA SENSORSAFE DOSTĘPNA JEST Z FOTELIKAMI CYBEX I GB
(oczywiście wszystkie z nich znajdziecie w ofercie naszych sklepach Centrum Fotelików)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl